Platforma Tango od Google w pierwszym urządzeniu konsumenckim dostępnym dla każdego – to najnowsza propozycja od firmy Lenovo, która zajmuje miejsce na półkach w sklepach w Polsce.

Lenovo PHAB2 Pro za pomocą zestawu czujników, oprogramowania Google, wydajnej i niezawodnej platformy oraz rozbudowanym funkcjom multimedialnym zaciera granicę między obrazem rzeczywistym, a wirtualnym. Nowy phablet jest wyjątkowy nie tylko dzięki obecności innowacyjnego oprogramowania, ale też wydajności i funkcjonalności. Procesor Qualcomm Snapdragon 652 wspomagany przez 4 GB RAM gwarantuje dużą moc obliczeniową, płynność i stabilność działania. Spektakularny obraz QHD jest wyświetlany na ekranie o przekątnej 6.4″, a realistyczny, otaczający dźwięk zapewniają technologie Dolby Atmos i Dolby Audio Capture 5.1. Moc, wielkie możliwości i niezwykłe doświadczenia multimedialne idą w parze z wytrzymałością konstrukcji. Lenovo PHAB2 Pro z funkcją szybkiego ładowania i systemem zarządzania energią zapewnia cały dzień działania urządzenia.

Lenovo PHAB2 Pro łączy świat rzeczywisty z wirtualnym i wraz z Tango daje jeszcze więcej możliwości. Czujniki oraz kamery pozwalają na inteligentne postrzeganie miejsca – mierzą odległości, lokalizują przeszkody i nawigują, odnosząc się do informacji o dokładnym położeniu, ruchu phabletu, a także geometrii otoczenia. Tango widzi świat oczami człowieka, rozumie go i pozwala wchodzić w interakcje. Lenovo PHAB2 Pro umożliwia nawigację wewnątrz budynków, dzięki czemu może zaprowadzić użytkownika do sali konferencyjnej lub regału z ciastkami w supermarkecie. Wyznaczy też trasę do interesującego eksponatu w muzeum i wyświetli więcej informacji na jego temat. Rozbudowane funkcje mierzenia przestrzeni zwizualizują na dużym i czytelnym ekranie wygląd kuchni po remoncie lub pomogą sprawdzić czy upatrzona kanapa zmieści się w salonie między ścianą, a telewizorem. Tango wykorzystuje cyfrowe dane tak, by użytkownikom żyło się wygodniej.

Lenovo PHAB2 Pro widzi więcej dzięki kamerze 16 Mpx i szerokokątnemu aparatowi z soczewką „rybie oko”, który to naśladuje ludzki mechanizm widzenia. Czujniki głębokości i śledzenia ruchu precyzyjnie obliczają czas potrzebny do przemierzenia drogi między najbliższym obiektem a obiektywem, co w połączeniu z rosnącą liczbą aplikacji daje niezliczone możliwości wykorzystania Tango w codziennym życiu, pracy zawodowej oraz w rozrywce. Lenovo PHAB2 Pro może stać się przydatnym narzędziem dla architektów, designerów, projektantów oraz fanów gier. Przeniesienie rozbudowanej fabuły do rzeczywistego świata zmienia zupełnie sposób w jaki do tej pory patrzyliśmy na multimedialną rozrywkę. Ochrona domu przed atakiem zombie, czy bitwa w miejskim parku były do tej pory zarezerwowane tylko dla wyobraźni. Od teraz jest inaczej, bo Lenovo PHAB2 Pro likwiduje granicę między tym, co wirtualne, a realne.

Zaawansowane technologie wymagają obecności wydajnych i wytrzymałych komponentów. Aby móc dostrzegać więcej i czerpać maksymalnie dużo przyjemności z Tango w urządzeniu Lenovo PHAB2 Pro zastosowano zaokrąglony na brzegach ekran IPS o przekątnej 6.4″ i rozdzielczości QHD (2560 x 1440). Technologia Assertive Display reguluje krzywą kolorów oraz korekcję gamma dla każdego piksela, biorąc pod uwagę wyświetlaną treść i jasność otaczającego światła. Dzięki temu phablet może pochwalić się doskonałą widocznością obrazów w pełnym słońcu, efektywniejszym gospodarowaniem energią i co za tym idzie – także dłuższym czasem pracy na baterii. Zaletą dużego ekranu jest wygodne przeglądanie zasobów sieci w każdych warunkach, duża sceneria do toczenia wirtualnych potyczek i odtwarzania multimediów oraz ponadprzeciętny obszar roboczy do zastosowania biznesowego. Przekątna 6.4″ umożliwia korzystanie z niemal nieograniczonej ilości funkcji od dzwonienia, wysyłania krótkich wiadomości, korzystania z map w drodze, przez surfowanie w sieci, zakupy online, przeglądanie prezentacji, dokumentów, aż po odtwarzanie multimediów w niezwykle wygodny sposób.

Phablet Lenovo PHAB2 Pro jest dostępny w kolorze szampańskiego złota i metalicznej szarości w sklepach stacjonarnych i internetowych m.in. RTV EURO AGD, X-kom.pl, Media Markt w cenie ok. 2299 zł.