Ubrania i dodatki uwielbiane przez wielbicieli nowoczesnej mody na całym świecie, wreszcie będą dostępne dla polskich klientów i klientek nie tylko przez internet. Międzynarodowa marka odzieżowa UNIQLO przygotowuje się do otwarcia pierwszego pop-up store w Polsce – w Domach Towarowych Wars Sawa Junior w centrum Warszawy. Otwarcie dwupoziomowego lokalu w jednej z najpopularniejszych destynacji handlowych w centrum stolicy zaplanowano jesienią tego roku.

UNIQLO to największa z marek w portfelu japońskiego holdingu Fast Retailing – jednego z wiodących globalnych koncernów odzieżowych, który w ubiegłym roku rozliczeniowym (stan na 31 sierpnia 2021) osiągnął sprzedaż około 19 mld dolarów. Marka UNIQLO znana jest z klasycznych, starannie wykonanych i łatwych w zestawianiu ubrań w przystępnej cenie – dla kobiet, mężczyzn, dzieci i niemowląt.

“Obecność UNIQLO znakomicie wpisuje się w nasz koncept zmian w Domach Towarowych Wars Sawa Junior. To ikoniczne miejsce stale przyciąga wszystkich poszukujących najnowszych, miejskich trendów. Poprzez współpracę z takimi markami jak UNIQLO, chcemy przyciągnąć nowe pokolenie klientów, które niezależnie od tego jak sprawnie porusza się w świecie social mediów i zakupów w sieci, wysoko ceni szczere relacje z markami oraz możliwość bezpośredniego doświadczania ich oferty handlowej. Domy Towarowe Wars Sawa Junior mieszczące w sobie wiele flagowych sklepów najbardziej lubianych światowych marek to doskonałe miejsce na debiut na polskim rynku – cieszymy się, że kolejna wyjątkowa marka wybrała Atrium” – mówi Scott Dwyer, Group Managing Director – Retail w Atrium European Real Estate, będącej właścicielem Domów Towarowych Wars Sawa Junior.

Cała umowa najmu obejmuje ok. 1 500 metrów kwadratowych, w tym 800 mkw. powierzchni handlowej rozlokowanej na dwóch piętrach budynku Junior. Obecnie trwają prace nad aranżacją nowego lokalu.

„Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli nawiązać bardziej bezpośrednie relacje z polskimi klientami i przybliżyć im LifeWear – markę, która czerpie z wartości głęboko zakorzenionych w japońskiej kulturze, takich jak trwałość, prostota i wysoka jakość. Decyzję o otwarciu sklepu stacjonarnego oparliśmy na doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem naszego europejskiego sklepu internetowego. Wierzymy, że sklep stacjonarny działający w formule pop up store pozwoli nam jeszcze lepiej poznać polski rynek i opracować długoterminowe plany związane z jego przyszłością” – dodaje Taku Morikawa, UNIQLO Europe CEO.

Nowy sklep UNIQLO to kolejny element ewolucji oferty handlowej Domów Towarowych Wars Sawa Junior, w których już 1. września swój innowacyjny i największy w regionie sklep o powierzchni aż 2 400 mkw. metrów kwadratowych na trzech piętrach budynku Sawa otworzy sportowa marka adidas.