W Bonarce otwarto salon ALPINE PRO. Firma specjalizująca się w tworzeniu kolekcji ubrań i akcesoriów dla fanów outdooru, swój lokal o powierzchni 156,40 m2, zlokalizowała na pierwszym piętrze obiektu. Jest to pierwszy salon własny marki w Polsce.

ALPINE PRO to czeski producent odzieży, obuwia i sprzętu sportowo-outdoorowego. Centrala firmy mieści się w Pradze. ALPINE PRO należy do najbardziej liczących się firm z branży sportowo-turystycznej zarówno na rynku czeskim, słowackim, jak i na europejskich rynkach wschodzących. Istniejąca od kilkunastu lat marka, na rodzimym rynku jest liderem w zakresie rozpoznawalności oraz sieci dystrybucji. Produkty ALPINE PRO dostępne są u partnerów niezależnych oraz w sieci sklepów własnych i franszyzowych. Ponadto poprzez własne oddziały firma umacnia swoją pozycję na rynkach Słowacji i Węgier, natomiast współpracując z lokalnymi partnerami jest również obecna m.in.: w Australii, Belgii, Chorwacji, Rosji, Serbii, Słowenii, Francji, Kanadzie, USA i innych krajach. Od jesieni 2017 zakupów w firmowym salonie ALPINE PRO można dokonywać także w krakowskiej Bonarce.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze ponad 92  tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji w tym: Auchan, Leroy Merlin, Media Expert oraz Kino Cinema City, jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot” o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny. Obiekt został wybudowany przez TriGranit Corporation, który obecnie jest jego zarządcą.

Właściciel Centrum Handlowego Bonarka, firma Rockcastle Global Real Estate Company Limited (Rockcastle), inwestuje w nieruchomości na całym świecie oraz w spółki z perspektywą wzrostu wartości kapitału. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu (RPA), a jej wartość giełdowa przekracza 2 mld USD. Aktywa Rockcastle obejmują papiery wartościowe globalnych spółek nieruchomościowych działających na rynkach rozwiniętych, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Singapurze, oraz portfel nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.