Firma Brother zakończyła produkcję serii drukarek mobilnych Pocket Jet 600. Na jej miejsce powstała nowa, ulepszona seria urządzeń drukujących w formacie A4  -Pocket Jet 700. Poprzednie drukarki cieszyły się ogromną popularnością dlatego producent oparł nową serię na sprawdzonych fundamentach. Nowa seria przypomina znaną PJ600, ale jest wzbogacona o dodatkowe funkcje. Wszystko to aby jeszcze bardziej usprawnić pracę w terenie, zwiększyć rentowność oraz osiągnąć maksimum korzyści z użytkowania.

Dostępne w ofercie Koncept-L drukarki z serii PJ-700 są lekkie -ważą 480 g (bez akumulatora) i kompaktowe -mierzą 26 cm co sprawia, że są w pełni mobilne, stworzone do pracy w terenie. Można je nosić przy sobie, spakować  w dowolne miejsce lub zainstalować w samochodzie za pomocą specjalnego uchwytu. Wszystkie urządzenia posiadają wejścia USB. Istnieją również modele wyposażone w łączność Bluetooth, Wi-Fi co umożliwia płynną komunikację z innymi urządzeniami. Zasilanie można wybrać z szeregu opcji takich jak: akumulator litowo-jonowy, zasilanie sieciowe lub zasilacze samochodowe. Dodatkową funkcją jest wykorzystanie oprogramowania do tworzenia i wgrywania szablonów dokumentów do drukarki. Ich przechowywanie zminimalizuje transfer danych i usprawni pracę użytkownika. Drukarki PJ są wyjątkowo wytrzymałe. Posiadają minimalną ilość ruchomych części. Można je jednak udoskonalić wybierając obudowę ochronną, etui czy walizkę z rolą papieru, co zmaksymalizuje bezpieczeństwo i uczyni urządzenie niezawodnym w każdej sytuacji. Seria PJ to przede wszystkim bogaty wachlarz funkcji dodatkowych. Obsługa protokołu BIP (Basic Imaging Protocol) umożliwi pobieranie oraz drukowanie plików JPEG. Drukarki wyposażone w tę funkcję są popularnym rozwiązaniem w salonach tatuażu.

Drukarki mobilne PJ-700 są przeznaczone do sektorów sprzedaży, usług w terenie, logistyki, a także dla służb publicznych i ratowniczych. Na rynku pojawił się papier z 25-letnią gwarancją, co pozwala poszerzyć zasięg wykorzystania drukarek PJ-700 o terenowy wydruk: wezwań, mandatów, raportów dotyczących wypadków i innych z zakresu porządku publicznego czy sektora finansowego. Brother PJ-700 niezawodne i wytrzymałe urządzenia dostosowane do trudnych warunków pracy w terenie oraz indywidualnych potrzeb użytkownika.

Oficjalnym dystrybutorem firmy Brother na terenie Polski jest Koncept-L.