Atrium Promenada oferuje jeszcze więcej rozrywki dla rodzin z dziećmi. Pod centrum handlowym ruszył bezpłatny plac zabaw. To wielofunkcyjna przestrzeń na świeżym powietrzu zaprojektowana z myślą zarówno o młodszych, jak i starszych użytkownikach. To również nowe miejsce na mapie Pragi Południe, w którym rodziny mogą spędzić czas wolny w sposób aktywny i wartościowy.

Mieszkańcy Pragi Południe, ale również okolicznych dzielnic i terenów podwarszawskich mogą już korzystać z nowego placu zabaw pod Atrium Promenada. Na młodsze dzieci czeka zabawa w piasku, łatwo dostępna zjeżdżalnia, niskie i bezpieczne huśtawki typu „Bocianie gniazdo” czy też karuzela sprężynowa. Dla starszych przygotowano m.in. rozbudowane zestawy i urządzenia sprawnościowe, wyposażone w skośne mosty, ślizgi i panele edukacyjne. Z myślą o rodzicach i opiekunach plac został wyposażony w komfortowe drewniane ławki, na których mogą odpocząć, zrelaksować się czy porozmawiać z sąsiadami obserwując przy tym zabawę dzieci.

Nowa przestrzeń dla rodzin z dziećmi została zaprojektowana w przyjaznej, nowoczesnej stylistyce. Bogata roślinność wzmacnia jej kameralny i przytulny charakter. Teren placu pokrywa bezpieczna nawierzchnia, która zapewnia odpowiednią amortyzację. Plac jest też dobrze oświetlony, dlatego można na nim przebywać również po zmierzchu. Ze względu na komfort i bezpieczeństwo użytkowania przestrzeń jest poddawana codziennej dezynfekcji.

– Niewątpliwym atutem placu zabaw pod Atrium Promenada jest przeważająca nawierzchnia trawiasta, niskie nasadzenia i drzewa. Zależało nam na tym, by pozostawić na placu jak najwięcej terenu zielonego, dlatego też kolorową nawierzchnię amortyzującą zastosowaliśmy tylko w strefach urządzeń do zabawy. Konstrukcja urządzeń nawiązuje do stalowej bryły budynku tak, by zachować spójność materiałową. Całość utrzymana jest w morskiej kolorystyce. Od teraz wyjście na zakupy z rodzicami będzie dla maluchów podwójną przyjemnością, zapewniając dzieciom masę dobrej i bezpiecznej rozrywki na świeżym powietrzu – mówi Magdalena Anielska, odpowiedzialna za projekt placu z ramienia Elajo Sp. z o.o.

Nowy plac zabaw został usytuowany od ulicy Perkuna, w pobliżu wejścia do centrum przy sklepach Go Sport i Rossmann. Bliskość drogerii, w której – w razie zapotrzebowania – można nabyć środki higieniczne czy coś do picia dla malucha, sąsiedztwo pokoju rodzica z dzieckiem i toalety oraz food courtu i supermarketu to udogodnienia, które z pewnością spotkają się z przychylnością opiekunów. Ponadto, na terenie placu zabaw jest możliwość korzystania z bezpłatnego wifi.

– Z myślą o naszych sąsiadach i klientach poszerzamy możliwości rozrywki i wartościowego spędzania czasu w Atrium Promenada. Wierzę, że nowe bezpłatne miejsce do zabawy i relaksu zwiększy komfort odwiedzin i zakupów w naszym centrum. Nie od dziś bowiem wiadomo, że udane rodzinne wyjście wymaga zaplanowania interesujących atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych. Wierzymy, że plac zabaw szybko zyska sympatię i dołączy do ulubionych miejsc spotkań naszych gości. Zapraszamy tych młodszych i starszych do przetestowania atrakcji, które przygotowaliśmy! – mówi Tomasz Hofman, Dyrektor Atrium Promenada.

Atrium Promenada systematycznie rozbudowuje ofertę skierowaną do społeczności lokalnej. Dla dzieci w różnym wieku, ich opiekunów, ale też seniorów i wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas w sposób wartościowy i kreatywny na terenie centrum handlowego działa Piąty Wymiar. To unikatowe miejsce, stworzone we współpracy z organizacjami, lokalnymi firmami, pasjonatami różnych dziedzin. Można w nim skorzystać z nieodpłatnych spotkań tematycznych, regularnych warsztatów, twórczych zajęć oraz przedsięwzięć, wspierających rozwój, rozbudzanie zainteresowań oraz zwiększanie świadomości kulturalnej, artystycznej i naukowej. Od 7 czerwca, po przerwie wywołanej pandemią, przestrzeń jest otwarta na nowo, oferując szereg bezpłatnych zajęć dla osób w różnym wieku.

Plac zabaw pod Atrium Promenada jest bezpłatny i otwarty w godzinach funkcjonowania centrum handlowego. Wejście – z poziomu galerii – znajduje się przy sklepach Go Sport i Rossmann. Można również skorzystać z wejścia bezpośrednio od ulicy Perkuna.

Atrium Promenada z powierzchnią blisko 90 tys. mkw. jest jednym z największych centrów handlowych w Polsce oraz modową wizytówką prawobrzeżnej części stolicy. Budynek centrum, położony w samym sercu warszawskiej Pragi Południe, swoim wyglądem nawiązuje do koncepcji Grand Magasin, znanej z najlepszych galerii handlowych Londynu czy Paryża.

W Atrium Promenada znajduje się ponad 140 sklepów i lokali usługowych. Portfolio centrum handlowego tworzą największe światowe brandy. Goście centrum znajdą tutaj tak prestiżowe marki, jak: Calvin Klein Jeans, Guess, Tous, Zara, United Colors of Benetton, Vistula, Bytom, Max Mara Weekend, LIU JO, Marella, Olsen, Royal Collection, Tru Trussardi, Wittchen, Pandora, Apart, W. Kruk, Sephora, Douglas, The Body Shop, , L’Occitane, iSpot czy Rosenthal. To właśnie tutaj swój flagowy salon otworzyła sieć H&M oraz TK Maxx. Klienci centrum mogą również zrobić zakupy w najnowocześniejszym hipermarkecie Carrefour PRO z bogatą ofertą produktów premium. W obiekcie mieści się także przychodnia centrum medycznego Enel-Med, salon Amari SPA, Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris, klub Zdrofit i 13-salowe kino Cinema City. Do dyspozycji klientów jest również nowoczesny food court Republika Smaku z bogatą ofertą popularnych konceptów restauracyjnych serwujących zróżnicowane, starannie dobrane menu z różnych stron świata.