Firma Zebra Technologies Corporation, lider na rynku komputerów mobilnych, skanerów oraz drukarek kodów kreskowych oferujący również oprogramowanie i usługi zapewniające widoczność rozwiązań klasy korporacyjnej w czasie rzeczywistym, ogłosiła, że iFactr, międzyplatformowe środowisko programistyczne do rozwoju aplikacji mobilnych, przechodzi na model open source. Dzięki temu organizacje będą mogły łatwiej przejść na nowoczesne mobilne systemy operacyjne (OS).

Dynamiczny rozwój systemu Android oraz korzystanie z aplikacji korporacyjnych w środowisku iOS, Android i na urządzeniach ze starszymi wersjami systemu Microsoftu zmieniło potrzeby użytkowników korporacyjnych. Platforma iFactr umożliwia międzysystemowe programowanie aplikacji, dzięki czemu użytkownicy mogą jednorazowo poświęcić zasoby na rozwój aplikacji, która będzie kompatybilna z wieloma systemami operacyjnymi. Pozwala im to koncentrować się na tworzeniu innowacyjnych funkcji i procesów. Nie muszą oni obsługiwać tej samej aplikacji w wersjach dla poszczególnych systemów operacyjnych, wdrożonych w całej firmie.

Jako wiodący dostawca rozwiązań mobilnych dla firm, Zebra stale prowadzi branżę w stronę nowoczesnych systemów operacyjnych, takich jak Android czy Windows 10. Zmiana środowiska programistycznego iFactr na model open-source ma przyśpieszyć innowacje w rozwoju aplikacji wielosystemowych, obniżyć koszty korzystania z powiązanych narzędzi programistycznych i zapewnić klientom więcej możliwości wsparcia w trakcie zmiany systemów operacyjnych.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Zebra przekształca iFactr w otwartą platformę programistyczną, by umożliwić klientom, partnerom i społeczności programistów udział w szybkim i innowacyjnym rozwoju platformy, zmniejszając jednocześnie bariery i optymalizując koszty.

Otworzenie kodu źródłowego stanowi impuls do współpracy, szybkiego tworzenia prototypów i innowacji, co jest korzystne dla całej branży.

Otwierając kod źródłowy iFactr i usuwając tym samym koszty i ograniczenia finansowe, Zebra pomaga klientom przyspieszyć zmianę systemów operacyjnych, by w ten sposób mogli wejść na wyższy poziom produktywności i świadczenia usług.

Otwarty kod można znaleźć w serwisie GitHub.com, wiodącej platformie i społeczności programistycznej, z której korzystają miliony programistów na całym świecie. Eksperci firmy Zebra będą aktywnie wspierać i współpracować z tą społecznością.