Możemy już płacić BLIKIEM za bilety kolejowe w automatach biletowych w 22 miastach na terenie całego kraju. Wszystko dzięki współpracy między Polskim Standardem Płatności a firmą Avista, należącą do grupy Scheidt&Bachmann, światowego lidera w dziedzinie automatyki miejskiej.

Scheidt&Bachmann to firma z niemal 150-letnią tradycją. Zajmuje się produkcją profesjonalnych systemów do sprzedaży biletów, systemów parkingowych, rozwiązań dla stacji paliw, a także systemów sterowania sygnalizacją kolejową. Rozwiązania firmy znane są w ponad 50 krajach na całym świecie. Teraz w wybranych automatach Scheidt&Bachmann do sprzedaży biletów kolejowych można już płacić BLIKIEM w wielu miastach Polski (m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Opolu i Poznaniu).

Jak kupić bilet i zapłacić BLIKIEM? Wystarczy, że posiadamy aplikację mobilną banku – uczestnika systemu BLIK (dziś są to Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Inteligo, Getin Noble Bank, Orange Finanse oraz T-Mobile Usługi Bankowe). W biletomacie wybieramy opcję płatności BLIK i generujemy jednorazowy, sześciocyfrowy kod w aplikacji mobilnej banku. Wpisujemy kod BLIK na ekranie automatu i całą transakcję potwierdzamy w aplikacji na telefonie, co gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo transakcji.

Pełna lista automatów, w których można zapłacić BLIKIEM znajduje się na www.automatykolejowe.pl