SGB-Bank we współpracy z First Data Polska zakończył wdrożenie nowej usługi – płatności mobilnych w technologii Host Card Emulation (HCE). Banki Spółdzielcze będą wydawać karty wirtualne organizacji Visa.

Do realizacji płatności HCE, które udostępniają Banki Spółdzielcze SGB służy aplikacja Portfel SGB, którą będzie można bezpłatnie pobrać z Google Play, sklepu z aplikacjami dla systemu Android. Po zainstalowaniu aplikacji klient banku dokonuje aktywacji i instalacji karty na swoim telefonie, co wymaga podania identyfikatora klienta i kodu dostępu.

Aplikacja jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Umożliwia przeglądanie miesięcznej historii płatności, ustawienie karty domyślnej, a także pobieranie nowych kluczy kryptograficznych do potwierdzania transakcji bez dostępu do Internetu.

Aby zapłacić wystarczy zbliżyć smartfon do terminala, tak samo jak w przypadku użycia karty zbliżeniowej. Od dotknięcia „Zapłać” na ekranie, użytkownik ma 15 sekund na zbliżenie smartfona do terminala. Płatność może również odbywać się automatycznie. Wówczas aplikacja płatnicza działa w tle i nie wymaga każdorazowego uruchomienia. Aplikacja płatnicza Portfel SGB została już udostępniona w wybranych Bankach Spółdzielczych SGB, a niebawem zostanie udostępniona w sklepie Google Play dla wszystkich klientów Spółdzielczej Grupy Bankowej.