Polscy użytkownicy kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK, mBank i Nest Bank mogą korzystać z Apple Pay – usługi, która wprowadza nowy standard płatności mobilnych, oferując łatwą, bezpieczną i zapewniającą ochronę prywatności użytkownika metodę płacenia, która jest jednocześnie szybka i wygodna. Wkrótce dokonywanie transakcji z Apple Pay umożliwi dla wydanych przez siebie kart Visa również PKO Bank Polski.

Z Apple Pay można korzystać we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce, których na koniec 2017 r. było ponad 590 tysięcy, co stanowi niemal 100% wszystkich terminali działających na polskim rynku.

Płatności Visa z Apple Pay to pełne bezpieczeństwo i prywatność danych. Tokenizacja Visa sprawia, że płatności mobilne oraz online są łatwe i w pełni zabezpieczone. Zastępuje ona wrażliwe dane rzeczywistej karty Visa ich cyfrowym odpowiednikiem, tzw. tokenem, przypisanym do konkretnego urządzenia. W rezultacie dane karty i rachunku nigdy nie zostają ujawnione, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo płatności cyfrowych. Każda transakcja autoryzowana jest z użyciem jednorazowego, dynamicznego kodu bezpieczeństwa. Z Apple Pay można dokonywać płatności na dowolne kwoty – weryfikacja użytkownika odbywa się przy wykorzystaniu rozwiązań biometrycznych: za pomocą Touch ID oraz Face ID (dostępnego w iPhone X).

Aktywacja Apple Pay jest niezwykle prosta, a użytkownicy usługi mają dostęp do takich samych korzyści, jakie zapewnia im tradycyjne posługiwanie się kartami kredytowymi i debetowymi. W sklepach Apple Pay działa z iPhonem SE, iPhonem 6 i nowszymi modelami oraz Apple Watch.

Płatności w aplikacjach i na stronach internetowych akceptujących Apple Pay są proste – wystarczy dotknąć czytnika Touch ID lub, w przypadku iPhone’a X, dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk, a następnie spojrzeć na telefon, by potwierdzić płatność poprzez Face ID. Nie ma potrzeby ręcznego wypełniania formularzy rejestracyjnych czy każdorazowego podawania danych karty i adresu dostawy.
W aplikacjach i na stronach internetowych otwieranych przez przeglądarkę Safari można płacić z Apple Pay telefonem iPhone 6 i nowszymi modelami, iPhonem SE, iPadem Pro, iPadem (5. generacja), iPadem Air 2, oraz z iPadem mini 3 i nowszymi. Apple Pay działa również w przeglądarce Safari z komputerami Mac (z 2012 r. lub nowszymi, z systemem macOS Sierra) – płatność należy wtedy potwierdzić na telefonie iPhone 6 lub nowszym modelu albo Apple Watch – a także MacBook PRO, w których potwierdzenie płatności odbywa się za pomocą Touch ID.