Na polskim rynku dostępne jest urządzenie, które skutecznie usuwa zanieczyszczenia z naszego powietrza od aerozoli po koronawirusy. Mowa o plazmowym oczyszczaczu powietrza Woodpecker Q3, który jest dostępny za pośrednictwem witryny wnetrzebezwirusa.pl.

Ostatnie tygodnie pokazały jak ważne dla naszego zdrowia jest nie tylko przestrzeganie zasad higieny osobistej. Coraz większe znaczenie ma zachowanie higieny przestrzeni, w której się znajdujemy. Czystość ta jest związana nie tylko z dbałością o częste mycie i zmywanie powierzchni. Wiąże się ona również z zapewnieniem wysokiej jakości powietrza. Rosnąca liczba krążących wokół nas wirusów powoduje, ze nie wystarczy już przewietrzyć pomieszczenia, by posiadać w nim czyste i bezpieczne dla naszego zdrowia powietrze. Niezbędne stają się specjalistyczne urządzenia, która oprócz tego, że zapewnią jego stałą cyrkulację to swoją technologią potrafią wyeliminować groźne dla naszego zdrowia wirusy i drobnoustroje.

Moc plazmy w walce z wirusem

Wcześniej decydując się na oczyszczacz musieliśmy wybierać między ,,młotem a kowadłem”. Z jednej strony mieliśmy sprzęty które niwelują tylko niektóre wirusy, mają niską skuteczność ale za to umożliwiają przebywanie człowieka w oczyszczanym pomieszczeniu. Z drugiej strony były dostępne produkty, które miały wysoką skuteczność ale ze względów bezpieczeństwa nie zezwalały na obecność człowieka w pomieszczeniu podczas dezynfekcji. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie nie do końca spełniało oczekiwania klientów. Pokazała to ostania epidemia Covid 19, która zmusiła przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w takich branżach jak między innymi: siłownie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje czy hotele do szukania rozwiązań umożliwiających przebywanie ludzi w oczyszczanym pomieszczeniu, Jednym z takich rozwiązań jest technologia plazmowego oczyszczania powietrza znana wcześniej z gabinetów lekarskich czy dentystycznych zastosowana w urządzeniu Woodpecker Q3

Woodpecker Q3 to niewielki, cichy i mobilny plazmowy oczyszczacz powietrza, który szybko i skutecznie neutralizuje wirusy, bakterie i grzyby znajdujące się w naszej przestrzeni. Efekt ten jest możliwy ponieważ urządzenie absorbuje cząsteczki do 100 razy mniejsze niż w tradycyjnych oczyszczaczach powietrza. Według przeprowadzonych badań wystarczy 15 minut pracy urządzenia, by z naszego otoczenia zniknęło ponad 90% groźnych dla naszego zdrowia drobnoustrojów. Urządzenie idealnie sprawdzi się do sterylizacji i dekontaminacji pomieszczeń do 40m2. Umożliwia to Technologia TPA, która przy wsparciu sztucznej inteligencji potrafi wykryć i deaktywować dużo mniejsze cząsteczkiwirusów, bakterii i grzybów, niż technologie zazwyczaj stosowane w tradycyjnym oczyszczaczu.

Klasyczny design i łatwe użytkowanie
Klasyczny design urządzenia sprawia, że Woodpecker Q3 idealnie komponuje się z wystrojem niemal każdego wnętrza od eleganckiej restauracji przez nowoczesną przestrzeń biurową czy zazwyczaj urządzone w skandynawskim stylu gabinety fryzjerskie i kosmetyczne lub kluby fitness. Niewielkie rozmiary powodują, że urządzenie nie zdominuje pomieszczenia w którym się znajduje. Niezwykle cichy tryb działania sprawi , że oczyszczacz nie będzie rozpraszać podczas pracy. Urządzenie w łatwy sposób pozwala monitorować czy dana przestrzeń jest dla nas bezpieczna. Umożliwiają to ledowe diody, które w zależności od jakości powietrza zmieniają swój kolor. W przypadku wnętrza pozbawionego wirusa diody będą świecić się na zielono,. W zależności od ilości nagromadzonych wirusów i drobnoustrojów diody zmienią kolor na żółty lub czerwony. Tempo pracy, a co za tym idzie poziom hałasu związany z pracą urządzenia możemy dostosować za pomocą 4 trybów. Jest też możliwość ustawiania trybu automatycznego, który dostosuje tempo pracy do aktualnego zanieczyszczenia powietrza.

Bez dodatkowych kosztów i elektrośmieci
To, co jest częstym problemem w większości oczyszczaczy powietrza to koszty eksploatacji urządzenia. Po zakupie okazuje się, że często trzeba wymieniać filtry w których, gromadzą się groźne dla naszego organizmu zarazki. Ich wymiana wiąże się niejednokrotnie z większymi niż się spodziewaliśmy kosztami a znalezienie sklepu, który ma dany filt w sprzedaż często jest nie lada wyzwaniem. Dodatkowo powstaje problem związany z częstą utylizacją zużytych filtrów. W Woodpecker Q3 taka wymiana nie jest konieczna Dzięki opatentowanej technologii łuku elektrycznego TPA, raz na jakiś czas wystarczy jedynie wyczyścić elektrodę kolektorową pod bieżącą wodą a następnie osuszyć miękką ściereczką. Takie rozwiązanie wraz z niskim poziomem hałasu czyni plazmowy oczyszczacz powietrza WoodpeckerQ3 dużo bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjny oczyszczacz.