Visa, partner Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Londyn 2012, zamierza w trakcie imprezy zaprezentować innowacyjne rozwiązania płatnicze zmieniające dotychczasowe sposoby płacenia i zarządzania środkami pieniężnymi. Są wśród nich płatności z wykorzystaniem smartfona oraz kart płatniczych z mikroprocesorem, pozwalające na dokonywanie szybszych, wygodniejszych i bezpieczniejszych transakcji w tysiącach punktów handlowo-usługowych w Londynie.

W momencie rozpoczęcia Igrzysk, płatności z wykorzystaniem kart płatniczych i smartfonów z funkcją Visa payWave przyjmować będzie ponad 140 tys. terminali w całej Wielkiej Brytanii, w tym 5 tys. londyńskich taksówek oraz 3 tys. punktów znajdujących się na terenach olimpijskich. Płatności będzie można także dokonywać poprzez karty przedpłacone oraz z przedpłaconego rachunku z wykorzystaniem telefonu komórkowego. W trakcie Igrzysk Visa przedstawi również swój najnowszy produkt – Visa Mobile Prepaid. Jest to pierwsze rozwiązanie Visa dla konsumentów w krajach rozwijających się, które wykorzystuje łączność komórkową i przedpłacony rachunek płatniczy.
Łącząc się za pomocą smartfona ze swoim przedpłaconym rachunkiem Visa Mobile Prepaid, konsument będzie mógł zarówno dokonywać, jak i otrzymywać przekazy międzynarodowe, a także opłacać rachunki, doładowywać swój rachunek u operatora sieci komórkowej oraz dokonywać wypłat z bankomatów w sieci Visa.