Galeria Północna udostępniła klientom rowery cargo, dzięki którym można bezpłatnie przewieźć zakupy. To duże udogodnienie dla okolicznych mieszkańców i rodzin z dziećmi, a także ekologiczna alternatywa dla taksówek czy samochodów prywatnych. Nowatorski projekt jest realizowany w centrum już po raz trzeci.

W Galerii Północnej aspekty ekologiczne od zawsze były bardzo istotnym elementem. Na terenie obiektu handlowego regularnie pojawiają się atrakcje oraz elementy infrastruktury, które nie tylko umilają klientom czas spędzany w centrum, ale przyczyniają się do poprawy stanu środowiska. Jednym z takich rozwiązań są rowery cargo z wbudowanymi skrzyniami, umożliwiającymi odwiedzającym bezpłatny transport zakupów. Można w nich przewieźć aż 100 kilogramów ładunku, a dzięki wbudowanym wewnątrz ławeczkom zabrać ze sobą dzieci. Istnieje również możliwość zamontowania własnego fotelika.

„Rowery cargo to unikalne rozwiązanie, z którego nasi klienci mogą korzystać w sezonie letnim już trzeci rok. Za każdym razem pojazdy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Cieszymy się, że możemy zaoferować w naszym centrum takie udogodnienia i wierzymy, że nasze działania pozwolą choć trochę zminimalizować ślad węglowy sektora motoryzacyjnego”- powiedział Roman Bugajczyk, Dyrektor Galerii Północnej.

Galeria Północna jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, oferującym wypożyczenie rowerów cargo – do dyspozycji klientów są dwa pojazdy. Ich wypożyczenie jest bezpłatne. Wcześniej należy tylko zarezerwować pojazd, wysyłając maila na adres informacja@galeriapolnocna.pl. Czas wypożyczenia nie może jednak przekraczać 24 godzin. Projekt jest realizowany dzięki współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. Komunikacji rowerowej.
Rowery cargo nie są jedynym udogodnieniem dla rowerzystów w Galerii Północnej. Na terenie centrum znajduje się ponad 200 stojaków rowerowych, 3 stacje warsztatowe z podstawowymi narzędziami, a także przygotowane przez centrum mapy z trasami rowerowymi całej Warszawy – „Rowerowa Strona Północy”, które można odebrać bezpłatnie w Punkcie Informacji. Wyszczególniono w nich wszystkie drogi rowerowe, znajdujące się w okolicy galerii oraz inne przydatne wskazówki, jak stacje rowerów miejskich. Dzięki tak przygotowanym mapom rowerzyści mogą bez problemu zaplanować trasę dostosowaną do swoich potrzeb.