POLOmarket realizuje kolejną ważną inwestycję w logistykę, finalizując zakup 13 ciągników siodłowych Mercedesa oraz trzech pojazdów z zabudową chłodniczą za blisko 1,5 mln euro. Pierwsze z zakupionych pojazdów powiększą flotę transportową POLOmarketu jeszcze w kwietniu.

Zakup objął zestaw 13 ciągników siodłowych Actros generacji F, które wyposażone są w wiele elementów poprawiających bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowania. Inwestycja objęła również zakup trzech pojazdów o ładowności 18 palet ze specjalistyczną zabudową Schmitz.

– Zakup nowych pojazdów ciężarowych stanowi kontynuację rozpoczętych inwestycji w transport i logistykę – deklaruje Bartosz Pietruszka, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny odpowiedzialny m.in. za pion logistyki w sieci POLOmarket. – Wybraliśmy jedne z najlepszych dostępnych na rynku pojazdów, które są gwarantem bezpieczeństwa i komfortu naszych kierowców, a jednocześnie są uznawane za bardzo ekonomiczne i ekologiczne. Wraz z innymi inwestycjami w obszarze logistyki, m.in. w nowy system SAP S/4HANA, zakup pojazdów pozwala nam na optymalizację procesów oraz skuteczniejsze zarządzanie dostawami. – dodaje Bartosz Pietruszka.

Inwestycja w pojazdy ciężarowe klasy premium jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanego przez POLOmarket procesu optymalizacji nowoczesnej floty transportowej. W ostatnich latach sieć zrealizowała już zakup m.in. 14 nowych zestawów ciężarowych Mercedesa oraz 10 naczep chłodniczych Schmitz Cargobull.

Jednocześnie w obszarze logistyki i transportu POLOmarket realizuje obecnie drugi etap inwestycji w SAP S/4HANA for Retail, polegający na wdrożeniu nowego systemu do obsługi logistyki EWM (SAP Extended Warehouse Management) oraz systemu transportowego TM (SAP Transportation Management).