Najnowsza wersja systemu Microsoft Dynamics NAV jest już dostępna w polskiej wersji językowej. Za przystosowanie Microsoft Dynamics NAV 2018 do polskich wymagań odpowiedzialny był zespół IT.integro – partner Microsoft Dynamics w Polsce.

Dynamics NAV 2018 to kolejny krok w kierunku integracji rozwiązań biznesowych oraz cyfrowych przemian, które mają coraz większy wpływ na działalność współczesnych przedsiębiorców.

Co nowego wnosi wersja Dynamics NAV 2018?
Najnowsza wersja wprowadza sporo usprawnień, ciekawych rozwiązań, które wpływają na użyteczność oraz funkcjonalność systemu ERP. Zmiany można rozpatrywać w 4 płaszczyznach takich jak:
– Głębsza integracja;
– Lepsze dopasowanie do oczekiwań użytkowników systemu;
– Nowe możliwości raportowania;
– Dodatkowe usprawnienia poprawiające produktywność.

Głębsza integracja
Twórcy nowej wersji systemu ERP skupili się na pogłębieniu integracji wszystkich aplikacji Microsoft. Widoczne jest coraz ściślejsze przenikanie się funkcjonalności takich rozwiązań jak Dynamics 365 for Sales (CRM), PowerApps, Microsoft Flow, Office 365, Power BI, a także Lexmark Invoice Capture Service z systemem Dynamics NAV 2018. Dzięki tej strategii przeciętny użytkowniku zyskuje wiele dodatkowych możliwości, które podnoszą jego efektywność i usprawniają realizację procesów biznesowych.

Bardziej spersonalizowane środowisko pracy
Najnowsza wersja systemu ERP wprowadza szereg zmian, których celem jest lepszy komfort pracy użytkowników Dynamics NAV. Dzięki nowym rozwiązaniom takim jak personalizacja w kliencie sieci Web, pracownicy mogą efektywniej, a także szybciej wykonywać powierzone im zadania.

Nowe możliwości raportowania
Dynamics NAV 2018 zapewnia lepszą dostępność narzędzi analityki biznesowej, dzięki czemu mogą oni podejmować słuszne decyzje biznesowe, reagować szybciej, pracować efektywniej. Zintegrowane z systemem narzędzia analityczne takie jak Power BI są zawsze w zasięgu ręki. Dodatkowo w nowej wersji wprowadzona została opcja oznaczania wymogu tworzenia raportów Intrastat, która ma za zadanie usprawnienie procesu raportowania, a także rozbudowano funkcjonalność podglądu raportów w kliencie sieci Web.

Dodatkowe usprawnienia
Najnowsza wersja oprogramowania ERP wprowadza wiele rozwiązań, które w znaczącym stopniu podnoszą produktywność użytkowników Microsoft Dynamics NAV. Wśród ciekawych usprawnień, które pojawiły się w tegorocznej odsłonie systemu, znalazł się Image Analyzer – czyli rozszerzenie narzędzia analizującego, które pozwala na wykrycie atrybutów obrazów załączonych do kartotek zapasów i kontaktów. Dodatkowo daje możliwość rozpoznania wieku, płci, kolorów i typu zapasów, opierając się na ustalonych wcześniej atrybutach.
Twórcy Microsoft Dynamics NAV 2018 zadbali również o możliwość tworzenie alertów przypominających o zadaniach do wykonania. Obecnie każdy użytkownik systemu może tworzyć zadań dla siebie i innych użytkowników, pozwalając jednocześnie na grupowe usuwanie zadań przy użyciu raportu Usuń zadania użytkownika.

Rozwiązanie na miarę ery cyfrowej
Microsoft Dynamics NAV 2018 jest kontynuacją strategii „One Microsoft”, która zgodna jest ze współczesnymi trendami w obszarze nowoczesnych technologii. Koncentruje się na integracji rozwiązań biznesowych i branżowych, podnosi użyteczność systemu oraz wprowadza większą personalizację środowiska pracy użytkowników ERP.