4Mobility – notowana na NewConnect spółka, która jako pierwsza udostępniła w Warszawie usługę car sharing – zanotowała od 1 kwietnia do 13 maja dwukrotny wzrost liczby najmów samochodów w porównaniu z wynikiem z pierwszego kwartału 2018 roku. W tym okresie liczba wypożyczeń wyniosła ponad 22,6 tys. w stosunku do 22,1 tys. notowanych w pierwszym kwartale. Od początku kwietnia użytkownicy 4Mobility spędzili w autach ponad 1,084 mln minut, w czasie których samochody przejechały 254,3 tys. kilometrów.

Rok 2018 przyniósł falę zainteresowania car sharingiem oraz szeroko pojętą sharing economy w Polsce – w pierwszym kwartale tego roku użytkownicy 4Mobility wypożyczyli auta 22,1 tys. razy i pokonali nimi 212,9 tys. kilometrów. Całkowity czas spędzony w samochodach wyniósł 947 tys. minut. W okresie od 1 kwietnia do 13 maja 2018 roku liczba zarejestrowanych kierowców aut 4Mobility wzrosła do 14,2 tys.
W całej Europie z car sharingu korzysta już około 3 mln osób, a przemieszczanie się autami na minuty jest alternatywą nie tylko dla posiadania własnego samochodu, lecz także transportu miejskiego oraz taksówek. Przewiduje się, że w 2020 roku tylko na Starym Kontynencie z usługi korzystać będzie 15 mln użytkowników, a jeden współdzielony pojazd zastąpi nawet 12 prywatnych.

„Rozwój rynku usług car sharing w Polsce dopiero nabiera tempa. Nasze wyniki są jednoznacznym potwierdzeniem wzrostu popularności aut na minuty – w okresie od 1 kwietnia do 13 maja 2018 roku liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła o 47%. Kontynuujemy dynamiczną ekspansję na polskim rynku, realizujemy strategię wchodzenia do kolejnych miast oraz zawierania kolejnych partnerstw. Elastyczność usługi zapewnia kierowcom naszych samochodów komfort i niezależność w poruszaniu się po mieście” – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

4Mobility udostępnia 300 samochodów Hyundai, BMW i MINI w Warszawie oraz 30 samochodów Audi A3 i Audi Q3 w Poznaniu. Użytkownicy mogą wybrać usługę dopasowaną do swoich potrzeb – auta można wypożyczyć w modelu bazowym i otwartym. Kierowcy płacą tylko za czas korzystania z auta i pokonany dystans, a 4Mobility pokrywa koszty paliwa.

System otwarty 4Mobility przeznaczony jest dla wszystkich ceniących elastyczność – najczęściej służy do poruszania się po mieście na krótkich odcinkach. Jazdę autem można rozpocząć w ciągu 15 minut od dokonania rezerwacji w aplikacji. W systemie bazowym auto można zarezerwować z 10-dniowym wyprzedzeniem, co pozwala na planowanie dłuższych podróży.