W weekend 9-10 stycznia ponad połowa bankomatów należących do sieci Euronet, zlokalizowanych na terenie całej Polski, dołączy do grona kwestujących dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Minimalna kwota darowizny to 1 zł a maksymalna 500 zł. Po dokonaniu wpłaty każdy otrzyma potwierdzenie transakcji wraz z wydrukowanym sercem Fundacji. W tym roku dochód ze zbiórki podczas 24. Finału WOŚP przeznaczony zostanie na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Udostępniamy ponad 3,7 tys. bankomatów zlokalizowanych w miejscach powszechnie uczęszczanych, łatwo dostępnych oraz zawsze po drodze, takich jak galerie handlowe czy centra miast – mówi Lech Kulesza, Kierownik Sprzedaży Produktów Innowacyjnych w Euronet Polska, oraz dodaje – W 2015 roku zaoferowaliśmy możliwość wpłaty darowizn na konta wybranych 6 fundacji, a teraz udostępniamy nasze urządzenia podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze bankomaty będą grać już od soboty. Co ważne, na czas trwania 24. Finału WOŚP na wszystkich ekranach powitalnych bankomatu widoczne będą wyłącznie serca Fundacji wraz z opcją „Wpłać darowiznę”.

Jak dokonać wpłaty na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
Podchodząc do bankomatu w weekend 9-10 stycznia, na ekranie powitalnym użytkownik zobaczy grafikę ze znanym sercem fundacji oraz opcją „Wpłać darowiznę”. Po wybraniu tej opcji należy umieścić kartę płatniczą w kieszeni bankomatu, następnie wpisać kod PIN i kwotę przekazywanej darowizny. Za dokonanie transakcji Euronet oraz większość banków nie pobierają żadnych opłat ani prowizji. W szczególnych przypadkach może się zdarzyć, że ewentualną opłatę naliczy bank, wydawca karty klienta. Informację tę można sprawdzić w tabeli opłat i prowizji na stronie banku bądź w jego oddziale.