AXIS M5074, AXIS M5075, AXIS M5075-G to dyskretne, kompaktowe kamery PTZ sprawdzające się idealnie przy mniejszych instalacjach. Oferują one funkcje 5-krotnego zoomu optycznego i 10-krotnego zoomu cyfrowego, dostarczając szerokie widoki ogólne i znakomite odwzorowanie szczegółów.

Seria kamer AXIS M50 PTZ to urządzenia wielkości dłoni, mierzące zaledwie 130 × 63 mm, co z łatwością pozwala się im wtopić w każde otoczenie. Kamera AXIS M5074 zapewnia obraz o rozdzielczości HDTV 720p/1 MP, natomiast modele AXIS M5075 i AXIS M5075-G gwarantują rozdzielczość HDTV 1080p/2 MP. Ponadto AXIS M5075-G posiada funkcje bezprzewodowej łączności I/O z urządzeniami Z-Wave Plus®. Oznacza to, że kamera może komunikować się z maksymalnie sześcioma urządzeniami w skonfigurowanym systemie za pomocą komend on/off.

Dzięki funkcji Plug & Play nowe kamery wyposażone zostały w dodatkowe moduły analityczne oraz w zaawansowane funkcje cyberbezpieczeństwa, co znacznie zwiększa skuteczność ochrony. Analityka przekształca kamery w inteligentne narzędzie biznesowe, pomocne w podejmowaniu decyzji dotyczących działalności operacyjnej i alokacji zasobów. Przykładem jest funkcja detekcji głośności dźwięku, pracująca na wbudowanym mikrofonie, która generuje ostrzeżenie za każdym razem, gdy zostanie przekroczony skonfigurowany próg dźwięku.

Wszystkie kamery posiadają także wbudowaną technologię Zipstream, która zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć nawet o 50% bez utraty jakości obrazu.

Najważniejsze cechy:

• Funkcje PTZ, 5-krotnego zoomu optycznego i 10-krotnego zoomu cyfrowego
• Automatyczne ustawianie ostrości i WDR
• Wbudowane funkcje analityczne
• Obsługa technologii Z-Wave Plus® (kamera AXIS M5075-G)
• Wbudowane cyberzabezpieczenia
• Technologia Zipstream