Umieszczony na Svalbardzie – prowincji norweskiej na Oceanie Arktycznym – SwipBox Infinity jest najbardziej wysuniętym na północ zewnętrznym automatem paczkowym na świecie. Dzięki najnowszej instalacji, ogólnokrajowa sieć urządzeń Posten Bring obejmuje swoim zasięgiem 2300 km od Mandal na południu aż po gubernatorską stolicę, Longyearbyen.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy stworzyć automat paczkowy, który poradzi sobie z surowym i nieprzewidywalnym klimatem na Svalbardzie. Po skutecznym wdrożeniu 500 urządzeń w ponad 1800 lokalizacjach, w tym prawie 400 na północ od koła podbiegunowego, nie mieliśmy wątpliwości, że SwipBox Infinity okaże się właściwym wyborem – powiedział szef działu usług PUDO i sieci automatów w Posten Bring, Havard Femtehjell. Jednocześnie dodał, że brak okablowania oraz zewnętrznego źródła zasilania pozycjonuje automaty z linii Infinity jako idealne rozwiązanie na obszarze objętym wieczną zmarzliną.

Automaty Infinity umożliwiają odbieranie przesyłek 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Posten Bring planuje również instalację wewnętrznych urządzeń, aby osbłużyć część paczek w lokalnych oddziałach pocztowych.

– Posten Bring konsekwentnie ułatwia codzienność lokalnej społeczności. Z perspektywy naszej oraz użytkowników, urządzenie Infinity jest synonimem komfortu. Czujemy dumę, że nasza instalacja może dotrzeć właściwie do każdego zakątka na całym świecie – dodał Jens Rom, CEO SwipBox.

Położony około 800 km na północ od Norwegii kontynentalnej i zaledwie 1300 km od bieguna północnego, Svalbard jest odległym archipelagiem, którego 2600 mieszkańców w dużym stopniu polega na usługach pocztowych. Pozostałe automaty SwipBox Infinity przede wszystkim zostaną umieszczone przy urzędach pocztowych Posten Bring, które dla lokalnej społeczności stanowią istotny punkt centralny.