Norweski Posten Norge porozumiał się ze SwipBox w zakresie implementacji automatów paczkowych Infinity na terenie całego kraju. Pilotaż autorskiego rozwiązania duńskiego producenta wzmocnił wśród konsumentów poczucie wygody oraz bezpieczeństwa w wymagających czasach pandemii.

Jako wiodąca firma logistyczna w Norwegii, Posten Norge poświęciła pierwszą połowę 2020 r. na analizę nowych technologii w zakresie nadawania i odbierania przesyłek kurierskich oraz dynamicznego wzrostu e-commerce, będącego efektem pandemii. Bezekranowe i bezdotykowe rozwiązanie SwipBox Infinity zostało wybrane w drodze przetargu, a wdrożenie innowacyjnych automatów poprzedzone fazą testów w stolicy kraju, Oslo.

– Oceniliśmy wiele kreatywnych i wysokiej klasy rozwiązań, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na SwipBox Infinity. Nowatorskie narzędzie doskonale odpowiada na nasze potrzeby w zakresie wygody konsumenta końcowego, jakości obsługi oraz optymalizacji kosztów. Wspólnie będziemy tworzyć na terenie Norwegii unikalną sieć automatów obsługiwanych przez aplikację mobilną – powiedział Per Ohagen, wiceprezes wykonawczy Posten Norge.

– Posten Norge jest jednym z najbardziej innowacyjnych operatorów pocztowych na świecie. Do korzystania z naszego rozwiązania norweską firmę zachęciła efektywna faza pilotażu przeprowadzona wśród mieszkańców Oslo, którzy docenili komfort, wygodę oraz intuicyjność automatów paczkowych Infinity. Wkrótce urządzenia będą dostępne w całym kraju, rozwijając portfolio usług operatora pocztowego. Nasza technologia pozwala postawić urządzenia bardzo szybko właściwie wszędzie, w lokalizacjach wcześniej niedostępnych. Dla przykładu, podczas pilotażu w Danii w ciągu nocy na terenie małego miasteczka rozstawiono kilkadziesiąt automatów – skomentował Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska.

Norweskie automaty będą funkcjonować pod marką „Pakkeboks” i będą obsługiwane za pomocą aplikacji mobilnej na smartfony, która komunikuje się z urządzeniem przez Bluetooth. SwipBox Infinity działają na baterie oraz są bardzo łatwe w montażu, ponieważ nie wymagają zewnętrznego źródła zasilania ani połączenia z Internetem.

SwipBox to duński producent i operator automatów do odbioru przesyłek z własnym zapleczem programistycznym. Firma dostarcza od 2012 r. rozwiązania sprzętowe i software’owe dla logistyki, branży retail oraz detalistów i konsumentów. Oddziały SwipBox zlokalizowane są w Danii, Polsce, Australii i obsługują sieć urządzeń do odbioru przesyłek w ponad 60 krajach.

W Polsce, odpowiada za wdrożenie automatów kurierskich, współpracujących na zasadach tzw. agnostycznej sieci – dostępnej dla każdego operatora logistycznego. Każdy element oferty SwipBox jest indywidualnie projektowany w celu minimalizowania kosztów operacyjnych partnerów przedsiębiorstwa. Celem nadrzędnym działalności SwipBox jest tworzenie rozwiązań realnie redukujących wpływ pierwszej i ostatniej mili kurierskiej na środowisko. Miejscem produkcji automatów SwipBox jest Dania.