W przygotowanej przez Siódemkę najnowszej wersji aplikacji na smartfony Mobile7 udostępniono opcję tzw. powiadomień push. Z jednej strony to odpowiedź na możliwości jakie daje współczesna technologia mobilna, z drugiej znaczące ułatwienie dla użytkowników aplikacji. Dzięki powiadomieniom push odbiorca lub nadawca paczki może być na bieżąco informowany o statusie przesyłki.

Mobile7 jest aplikacją przeznaczoną dla smartfonów z systemami Android lub iOS. Jeszcze w pierwszym półroczu br. pojawi się wersja dedykowana systemowi Windows Phone. Mobile7 została zaprojektowana z myślą o wszystkich klientach zainteresowanych stałym i zdalnym dostępem do informacji na temat przesyłek nadawanych za pośrednictwem firmy Siódemka. Dzięki niej, zarówno Nadawca jak i Odbiorca może sprawdzić status przesyłki, zlokalizować najbliższe Centrum Obsługi Przesyłek i Service Point Siódemka S.A oraz znaleźć najkrótszą trasę dojazdu do wybranej placówki.

Powiadomienia Push (Push Notification) to rozwiązanie umożliwiające natychmiastowy dostęp do informacji, bez konieczności logowania się do swojej skrzynki e-mailowej lub odczytywania SMS-a. Wiadomość wyświetlana jest bezpośrednio na ekranie smartfona. Dodatkową przewagą powiadomień Push nad SMS-ami jest to, że są całkowicie bezpłatne.