W listopadzie ruszy europejska platforma internetowa do handlu zapasami magazynowymi żywności i artykułów DIY – StockonDeals.com. To pierwszy serwis internetowy łączący profesjonalnych dostawców oraz nabywców B2B z różnych państw Europy i ułatwiający handel nadwyżkami komercyjnymi. Udział w licytacji ofert jest bezpłatny dla zarejestrowanych firm, które ponoszą jedynie koszty transakcyjne.

StockonDeals jest prostym narzędziem do zakupu i sprzedaży nadwyżek magazynowych, przeznaczonym dla profesjonalistów reprezentujących działy sprzedaży i zaopatrzenia hurtowni, detalistów oraz innych podmiotów z branży gastronomicznej i DIY. – „Podczas gdy większość nowych przedsięwzięć w Europie inspirowanych jest przez nowe technologie, StockonDeals wykorzystuje je, ale powstanie platformy wynika wprost z potrzeb rynku. Bazując na obszernym doświadczeniu założycieli serwisu, doskonale rozumiemy kluczowe zagadnienia związane z procesem handlu zapasami, ułatwianiem ich sprawnego, wydajnego i bezpiecznego przepływu. Pozyskaliśmy już około 20 firm z kilku krajów Europy, zainteresowanych sprzedażą lub zakupem za pośrednictwem StockonDeals” – powiedział Thomas B. Olsen, prezes zarządu StockonDeals ApS., właściciela serwisu.

Rejestracja na StockonDeals.com oraz dostęp do platformy dla jej użytkowników są zawsze bezpłatne. To pozwala sprzedawcom na wprowadzenie towarów na aukcję, a nabywcom przeglądanie ofert i udział w licytacji bez jakichkolwiek kosztów. Strony poniosą jedynie opłatę transakcyjną wynoszącą stały procent od sprzedaży, z góry wliczoną w cenę oferowanych zapasów magazynowych. – „Na początku platforma skupiać będzie przedstawicieli branży spożywczej i tzw. DIY. Docelowo chcemy rozszerzać ofertę także na inne sektory rynku” – dodaje Thomas B. Olsen. Serwis internetowy www.stockondeals.com został już uruchomiony i jest dostępny do wstępnej rejestracji przez  potencjalnych sprzedawców i odbiorców.