Drukarki etykiet kojarzą się najczęściej z kodami kreskowymi w sklepach. Należy jednak zwrócić uwagę, że oznaczenia przydają się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest katalogowanie i znakowanie przedmiotów lub towarów. To niepozorne rozwiązanie może realnie ułatwić oraz usprawnić serie procesów w biznesie. Drukarki etykiet P-touch firmy Brother są dostępne w sprzedaży od 35 lat. Z tej okazji eksperci marki przygotowali zestawienie 4 ciekawych faktów o drukarkach oznaczeń:

1.Etykiety sprawdzają się w wielu branżach: od marketingu, handlu po sektor ochrony zdrowia

Drukowane etykiety nie tylko identyfikują produkty w sklepach i magazynach, ale mogą też stanowić ważne narzędzie marketingowe. Warto zauważyć, że aż 90,5% Polaków w jakimś stopniu regularnie kupuje towary żywnościowe objęte promocją – wynika z badania UCE RESEARCH i SYNO Poland. Kolorowe oznaczenia z atrakcyjnymi grafikami prezentujące ceny mogą przyciągać uwagę klientów i wpływać na ich wybory zakupowe. Etykiety mogą zostać wykorzystane według pomysłu przedsiębiorcy – odpowiednie oznaczenia mogą przypominać o zasadach recyklingu odpadów lub monitorowaniu zużycia zasobów w firmie. Oznaczenia przydają się w każdym przedsiębiorstwie od etykietowania katalogów z dokumentami w dziale księgowości, po znaki informacyjne na hali produkcyjnej, czy oznaczenia na przewodach w skrzynkach rozdzielczych.

Należy zwrócić uwagę, że drukowanie oznaczeń jest również istotne w sektorze opieki zdrowotnej. Etykiety odgrywają kluczową rolę w identyfikacji próbek laboratoryjnych, pacjentów oraz leków.

2.Drukarki etykiet znacznie zwiększają produktywność i bezpieczeństwo

Drukarki etykiet odgrywają kluczową rolę w wielu branżach. Wykorzystanie tych rozwiązań w magazynach może znacznie skrócić czas przyjmowania towarów i kompletowania zamówień – co przekłada się na znaczący wzrost produktywności personelu oraz realne oszczędności. Warto zauważyć, że drukarki oznaczeń mogą wesprzeć biznes w tworzeniu etykiet transportowych, które zawierają istotne informacje o przesyłkach, takie jak adres dostawy, numer referencyjny, czy ostrzeżenia dotyczące delikatnych towarów. To z kolei poprawia bezpieczeństwo w transporcie, ułatwia identyfikację kategorii produktów. Ponadto na naklejkach możliwe jest dodanie wskazówek co do temperatury przechowywania konkretnej przesyłki, co wiąże się bezpośrednio ze zmniejszeniem prawdopodobieństwa zniszczenia produktów.

„Brother dynamicznie rozbudowuje portfolio rozwiązań do druku oznaczeń, które sprawdzają się w wielu sektorach. Jest to możliwe dzięki wsłuchiwaniu się w potrzeby naszych klientów. Takie podejście, w połączeniu z ogromnym doświadczeniem, daje naszym użytkownikom pewność, że zawsze korzystają z najwyższej jakości sprzętu” – komentuje Viktor Arsenovych Bussines Developement Manager ES & Solution Products w Brother Polska.

3.Drukarki etykiet a ekologia

Drukarki etykiet przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju biznesu. Te urządzenia mogą wspierać proekologiczne działania firmy w obszarze recyklingu poprzez ograniczanie zużycia papieru na przykład przy wydruku etykiet wysyłkowych. Dodatkowo wiele drukarek oznaczeń oferuje tryb oszczędzania energii i możliwość drukowania na papierze z recyklingu.

4.Technologia termotransferowa vs. termiczna

Drukarki etykiet pracują w dwóch głównych technologiach druku: termotransferowej i termicznej. Technologia termotransferowa jest trwalsza, podczas gdy technologia termiczna jest bardziej ekonomiczna i nadaje się do krótkoterminowego etykietowania. Druk wykonywany jest na specjalnej papierowej taśmie z warstwą samoprzylepną. Tego typu rozwiązania pozwalają na szybką i prostą produkcję wszelkiego rodzaju etykiet, oznaczeń, kodów kreskowych. W przypadku technologii termotransferowej przy druku wykorzystywane są dodatkowo taśmy barwiące. Tego typu rozwiązanie może zabezpieczać wydruk przed działaniami cieczy, tarcia oraz wpływem temperatury, chemikaliów i światła słonecznego.

Drukarki oznaczeń sprawdzą się w codziennej pracy każdego biznesu od biur księgowych, sklepy spożywcze po wykwalifikowanych specjalistów w tym elektryków i instalatorów infrastruktury technicznej, którzy potrzebują mobilnych urządzeń pozwalających na druk trwałych etykiet. Korzystanie z oznaczeń pozwala firmom zoptymalizować pracę, zadbać o bezpieczeństwo personelu, ale również budować zrównoważony biznes.