Shopee wdraża nowy program promowania sprzedawców i usprawnia system mierzenia jakości, aby odpowiedzieć na potrzeby Polaków kupujących online

Od początku lipca działający na platformie Shopee sprzedawcy podlegają rozszerzonym kryteriom oceny. Wysoka jakość obsługi klienta, terminowość dostaw, a także brak w ofercie produktów zakazanych, podróbek, czy też unikanie spamu, mogą zapewnić sklepowi odznakę Super Sprzedawcy. Program ma przede wszystkim sprawić, że kupujący będą mogli trafić wprost do zaufanych
i sprawdzonych sklepów na platformie.

Pandemia wpłynęła na gwałtowny wzrost zainteresowania zakupami online – wiele osób, które wcześniej tego nie robiły, przekonało się do e-zakupów. Jednocześnie sprzedawcy, właściciele małych i średnich firm, odważniej zaczęli decydować się na korzystanie z cyfrowych kanałów sprzedaży. Liczba polskich sprzedawców zarejestrowanych na Shopee rośnie z każdym dniem – obecnie są to już dziesiątki tysięcy firm, oferujących miliony różnych produktów. Shopee zyskuje w Polsce zainteresowanie kupujących i sprzedawców, przyciągając uwagę comiesięcznymi kampaniami i reklamami, a jednocześnie nieustannie pracuje nad zapewnieniem jak najlepszej jakości swoim użytkownikom. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest uruchomienie programu Super Sprzedawca oraz rozszerzenie na początku lipca kryteriów, zgodnie z którymi oceniane są sklepy na platformie.

“E-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej osób korzysta z platform typu marketplace, gdzie dostępnych jest wiele ofert od różnych sprzedawców. Naszym zadaniem jest stworzenie jak najbezpieczniejszego środowiska dla kupujących, aby mogli z łatwością i spokojem dokonywać zakupów online. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie mają w tym dużego doświadczenia i nie zawsze wiedzą, jak bezpiecznie kupować w Internecie. Wychodząc naprzeciw potrzebom kupujących, Shopee nieustannie poszukuje nowych sposobów współpracy ze sprzedawcami, tak, aby móc oferować jak najlepsze usługi i produkty, a jednocześnie wspierać kupujących w wybieraniu zaufanych, wiarygodnych i sprawdzonych sprzedawców” – mówi Michał Tykarski, Director of Business Development w Shopee.

Program Super Sprzedawca ma być zachętą dla firm sprzedającym na platformie, aby dbały o wysoką jakość obsługi klienta i oferowanych produktów, w zamian za większą widoczność na platformie. Sklepy, które zostaną odznaczone jako Super Sprzedawcy, wybierane są przez Shopee na podstawie analizy kilku czynników, takich jak:
● Jakość obsługi klienta
● Szybkość i terminowość dostawy
● Oceny uzyskane przez sklep w recenzjach użytkowników
● Jakość i oryginalne pochodzenie oferowanych produktów

Widoczna dla wszystkich użytkowników odznaka Super Sprzedawcy podnosi wiarygodność sklepu, zapewnia dodatkową widoczność na platformie, a także pozwala uzyskać jeszcze większe wsparcie marketingowe i operacyjne ze strony Shopee. Kupujący mogą z łatwością znaleźć odznaczone w ten sposób sklepy, wybierając w wyszukiwarce odpowiedni filtr. Wraz ze wzrostem liczby sklepów oferujących produkty na Shopee, liczba zweryfikowanych i nagradzanych w ten sposób sprzedawców z pewnością będzie rosnąć.

“Program promujący Super Sprzedawców jest dopełnieniem szerokiego zakresu funkcjonalności już dostępnych na Shopee, takich jak Gwarancja Shopee czy budowanie wiarygodności sprzedawców poprzez oceny i recenzje kupujących. Nie traktujemy zakupów online wyłącznie jako transakcji, chcemy, by dla naszych użytkowników było to doświadczenie stojące na jak najwyższym poziomie. Dlatego tworzymy system, który ma zapewniać wszystkim osobom korzystającym z Shopee poczucie bezpieczeństwa, komfortu i jakości. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie i wsparcie, jakim obdarzają nas od początku sprzedawcy i kupujący, bo to dzięki nim Shopee staje się coraz lepszym miejscem do codziennych zakupów” – dodaje Michał Tykarski.