InsERT, producent programów dla MSP, w najnowszej wersji systemu InsERT GT wprowadził zmiany uwzględniające nowe przepisy dotyczące podatku od towarów i usług.

Wraz z wersją 1.31 użytkownicy systemów: Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT i Gestor GT otrzymują szereg nowych rozwiązań funkcjonalnych umożliwiających prowadzenie działalności gospodarczej zgodnie z nowymi wymogami prawnymi, które zaczną obowiązywać już od 1 stycznia 2013 roku.

W związku z dużą liczbą zmian, które wymagają określenia różnych danych przez użytkownika, w systemach InsERT GT udostępniony został m.in. specjalny kreator zmian VAT na 2013 r. Pozwala on na szybkie dostosowanie programu do nowych uwarunkowań prawnych. Kreator został zaopatrzony w dokładny opis, dzięki czemu użytkownicy w ciągu kilku minut będą mogli przygotować program do pracy w 2013 r. Natychmiastowy dostęp do zmian wprowadzonych w programach InsERT GT umożliwia usługa e-Abonamentu, dzięki której aktualizacje są pobierane automatycznie w formie elektronicznej.