Projekt zmodernizowanego wnętrza centrum handlowego Poznań Plaza, za którego realizację odpowiadała firma INFINE został nagrodzony w branżowym plebiscycie – Property Design Awards 2020. Z kolei odnowione przez firmę wnętrze Centrum Handlowego Auchan Bielany Wrocławskie nominowano do konkursu CEE Retail Awards 2020.

Centrum handlowe Poznań Plaza zwyciężyło w kategorii Design – Wnętrza: Centrum Handlowe w konkursie Property Design Awards podczas uroczystej gali, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach targów 4 Design Days 2020. Nagrodzony obiekt przeszedł w 2019 roku gruntowną modernizację, realizowaną przez firmę INFINE. W jej wyniku centrum handlowe zyskało zupełnie nowe oblicze. Na terenie galerii pojawiły się nowe okładziny ścienne, posadzki, mnóstwo przestrzeni wspólnych, a także wyspy wypoczynkowe z wygodnymi kanapami, strefą darmowego wifi oraz ładowarkami do urządzeń mobilnych. Znacznie powiększyła się też strefa restauracyjna, a jej wnętrze wypełniły wykonane na specjalne zamówienie meble. Uwagę zwracają również nowe korytarze i oświetlenie, a przede wszystkim szklane balustrady o designerskim kształcie. Ich ukryty system mocowania zapewnia im lekki i nowoczesny wygląd, a jednocześnie umożliwia płynne przechodzenie oświetlenia pasażowego z piętra na parter. Całość tworzy teraz przyjemny, lekki klimat, a zakupy stały się przyjemniejsze.

Nominację do innego branżowego konkursu CEE Retail Awards otrzymał z kolei projekt wnętrza Centrum Handlowego Auchan Bielany Wrocławskie. Obiekt przeszedł znaczną modernizację, za którą również odpowiadała firma INFINE. Największe zmiany widoczne są w części restauracyjnej. Jej motywem przewodnim jest teraz natura, przestrzeń wypełniają stoliki i krzesła z wysokiej jakości drewna, a w pustych miejscach pojawiły się donice z bujną roślinnością. Główna część food courtu oświetlona jest jedyną w swoim rodzaju giętą oprawą oświetleniową, zaś stoliki podzielone są białymi pergolami. W pobliżu powstał również plac zabaw oraz strefa ciszy stworzona z myślą o miłośnikach książek. Nowy wygląd zyskał również pasaż główny, pojawiły się tam strefy wypoczynku w formie drewnianych ław z roślinnością oraz miejscem na segregację odpadów i darmowym Wi-Fi. Wymieniono też posadzkę, zabudowy słupów i ścian, sufity oraz oświetlenie, które zmieniono na nowoczesne oprawy LED, w tym charakterystyczne, minimalistyczne „meduzy”. Metamorfozę przeszły również toalety. Goście znajdą w nich przestronne, dobrze oświetlone wnętrza, wykończone lustrami, szkłem lacobel, drewnem i umywalkami z Corianu. Dużą uwagę zwracają także umieszczone w ścianach gabloty z żywym mchem, które nawiązują do motywu natury.

„Cieszymy się, że realizowane przez nas projekty spotkały się z tak dużym uznaniem. Nagroda w tak prestiżowym konkursie, jak Property Design Awards oraz nominacja do CEE Retail Awards to dla nas duże wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzenie naszego doświadczenia oraz wysokiej jakości usług” – powiedział Grzegorz Brzeziński , Członek Zarządu firmy INFINE.

Konkurs Property Design Awards, organizowany co roku przez Grupę PTWP ma na celu promocję najlepszych projektów komercyjnych i publicznych w Polsce, które ocenia Jury oraz czytelnicy portali PropertyDesign.pl i PropertyNews.pl. Uroczysta Gala wręczenia statuetek Property Design Awards 2020, zaprojektowanych przez Oskara Ziętę, odbyła się 6 lutego 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i towarzyszyła V edycji targów 4 Design Days.

Coroczne nagrody CEE Retail Awards przyznawane są najlepszym specjalistom z branży nieruchomości komercyjnych z głównych sektorów rynku detalicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przez międzynarodowe jury.