Prologis, właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o uruchomieniu, przeznaczonej dla użytkowników telefonów iPhone, aplikacji umożliwiającej klientom oraz agentom nieruchomości wyszukiwanie wolnych modułów powierzchni magazynowych znajdujących się w portfolio firmy na terenie Europy.

Aplikacja „Prologis EU”, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepu Apple App Store, pozwala użytkownikom wyszukiwać oraz lokalizować na mapie wszystkie wolne moduły w obiektach firmy Prologis w Europie, w tym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Korzysta ona z technologii GPS, by zlokalizować najbliższy obiekt i pokazać go na mapie. Program zapewnia również zdjęcia danej lokalizacji oraz wskazówki dojazdu. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z pozostałymi funkcjami iPhone’a, pozwalając użytkownikom na szybkie i łatwe przesłanie odpowiednich danych kontaktowych za pomocą wiadomości SMS lub poczty elektronicznej.

Prologis jest właścicielem lub udziałowcem obiektów i projektów deweloperskich o łącznej powierzchni 13,5 mln metrów kwadratowych zlokalizowanych w 14 europejskich krajach. Z portfolio o powierzchni 3,6 miliona metrów kwadratowych.