Dokonując płatności portfelem elektronicznym Visa za zakupy w internecie u jednego z popularnych e-detalistów, użytkownicy mogą otrzymać specjalne oferty.

Visa Europe wspólnie z partnerami handlowymi rozpoczęła pierwszą w Polsce promocję płatności przy użyciu portfela elektronicznego V.me by Visa. Z portfela, udostępnionego w końcu kwietnia br. przez ING Bank Śląski jako pierwszy bank w kraju, mogą korzystać wszyscy konsumenci. Użytkownicy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej promocji, będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty u wybranego partnera płacąc za zakupy portfelem V.me by Visa. Podczas pierwszego miesiąca oferty promocyjne czekają na użytkowników serwisu Merlin.pl, spożywczego sklepu internetowego E.Leclerc oraz internetowego sklepu winiarskiego Winezja.pl. W kolejnych miesiącach w akcji udział wezmą nowi e-detaliści. Promocja potrwa do października br.

Po to by wziąć udział w promocji płatności portfelem V.me by Visa, należy zarejestrować się na stronie www.visaoffers.pl/v.me. Użytkownicy, którzy to zrobią, otrzymają specjalne oferty na zakupy, które opłacą portfelem u wybranych e-detalistów. W sklepie Merlin.pl będzie to 20% zniżki na zakupy w kategoriach Film, Książka, Muzyka i Podręczniki oraz darmowa dostawa. Klienci E.Leclerc będą mogli liczyć na darmową dostawę pierwszych zakupów opłaconych portfelem i zyskać rabat do 100 zł na następne zakupy online w tym sklepie. Na użytkowników sklepu Winezja.pl będzie czekać możliwość zakupu 12 butelek wina w cenie 6 w ramach jednego z trzech specjalnych zestawów promocyjnych.

Obecnie sieć akceptacji portfela V.me by Visa w Polsce obejmuje ponad 120 serwisów internetowych – oprócz detalistów biorących udział w promocji są to m.in. delikatesy Piotr i Paweł, biuro podróży Neckermann, strona Ticketpro.pl czy instytucje charytatywne, m.in. Caritas oraz Polska Akcja Humanitarna. eCard, pierwszy agent rozliczeniowy, który umożliwił przyjmowanie płatności za pomocą portfela V.me by Visa, do końca br. planuje udostępnić usługę wszystkim swoim klientom obsługującym handel w sieci poprzez strony internetowe. Kolejny agent rozliczeniowy, który udostępni V.me by Visa – First Data Polska – jest na etapie certyfikacji usługi.

Portfel elektroniczny Visa ułatwia płatności kartą w internecie – jest wygodny i bezpieczny, co wynika m.in. z faktu, że dane karty podajemy jedynie raz, wprowadzając ją do portfela. W portfelu V.me by Visa można zarejestrować karty debetowe, kredytowe i przedpłacone zarówno Visa, jak i MasterCard, wydane przez różne polskie i europejskie banki. Usługa jest dostępna z poziomu każdego urządzenia – także mobilnego – z dostępem do internetu i wyposażonego w przeglądarkę internetową.

Portfel elektroniczny Visa jest chroniony, m.in. usługą Verified by Visa opartą na technologii 3D-Secure oraz dedykowanym antyfraudowym behawioralnym systemem Visa do wykrywania oszustw i zapobiegania im.

Polska jest jednym z czterech pierwszych rynków w Europie, na którym portfel V.me by Visa jest wdrażany w pierwszej kolejności. Do tej pory w ING Banku Śląskim otwarto kilka tysięcy portfeli elektronicznych Visa. Kolejny bank wdrażający portfel V.me by Visa – Bank Zachodni WBK – prowadzi obecnie pilotaż usługi.