Dla 80% kupujących w internecie e-przelew (tzw. pay by link) jest najczęściej wybieraną metodą płatności. Firma PayU wprowadziła niedawno jego nową generację i uprościła płatność dla zarejestrowanych użytkowników  do jednego kliknięcia, nie trzeba nawet logować się do banku.

Skrócenie płatności przelewem z kilkunastu kliknięć do jednego kliknięcia w koncie PayU spowodowało wzrost liczby zakończonych transakcji w sklepach internetowych średnio o 7-10%.
Z kolei aż 93% użytkowników, którzy raz wykonali płatność PayU Express decyduje się skorzystać
z niej ponownie i rezygnuje z płatności zwykłym e-przelewem.

Cieszą nas te wyniki, bo pokazują, że zmierzamy w dobrym kierunku i dobrze czytamy potrzeby naszych klientów, którymi są zarówno sklepy internetowe, jak i kupujący – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU Polska. – Aby zlecić zwykły e-przelew należy zalogować się do bankowości internetowej, tam przejść przez kilka ekranów, a na koniec przepisać hasło wysłane w postaci SMSa, by zatwierdzić płatność. Nie jest to ani szybkie, ani wygodne rozwiązanie. Skróciliśmy więc ten proces do jednego kliknięcia i tak powstał nowy standard e-przelewu – PayU Express – dodaje.

Przelew PayU Express powstał dzięki powiązaniu konta PayU z rachunkiem bankowym
i jest efektem ścisłej współpracy obu instytucji. PayU nigdy nie prosi o podanie danych do logowania do bankowości internetowej – tych nie należy nikomu ujawniać. Tego typu dane są podawane przez użytkowników wyłącznie na stronach banku.

Przelewy w standardzie PayU Express nie wymagają od kupującego płacenia w serwisie bankowości internetowej, ale obciążają bezpośrednio jego konto bankowe. Wystarczy zalogować się do swojego konta PayU, gdzie wykonanie przelewu to już tylko jedno kliknięcie. Wszystkie dane podawane przez użytkownika są przesyłane z zastosowaniem silnych algorytmów kryptograficznych, co gwarantuje ich całkowitą poufność. PayU posiada także status instytucji  płatniczej, w związku z czym podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego i tym samym spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa wymagane przez KNF.

Aktualnie partnerami PayU udostępniającymi przelew PayU Express są Alior Sync oraz Alior Bank, jednak lista ta jest otwarta.