W ostatnich tygodniach doszło do prawdziwego przełomu w zakresie systemów CCTV w branży zabezpieczeń. Firma Hikvsion zaprezentowała pierwsze w sektorze security rejestratory NVR „True 8K”, które obsługują nagrywanie wideo, przechowywanie, przesyłanie, dekodowanie i wyjście obrazów o super wysokiej rozdzielczości do 8K. Nowe rejestratory NVR serii M mogą być używane z wieloma kamerami Hikvision i są idealne dla środowisk, w których potrzebne jest szerokie pole widzenia i bardzo wysoka rozdzielczość obrazu.
Do uzyskania efektu prawdziwego 8K niezbędne jest zastosowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań zarówno w zakresie software jak i hardware, które muszą być ze sobą w pełni kompatybilne dla uzyskania odpowiedniego efektu.

Rejestratory serii M od Hikvision zapewniają właściwą jakość obrazu we wszystkich aspektach poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań w zakresie:

dostępu i przechowywania danych – dzięki innowacyjnej technologii dynamicznej pamięci podręcznej co pozwala na osiągnięcie efektywnego przechowywania strumienia wideo 8K,

transferu wideo – wspomaganego przez wbudowaną technologię optymalizacji portów o wysokiej liczbie klatek,

dekodowania wideo 8K – dzięki wyposażeniu rejestratora w wysokowydajny rdzeń kodeka umożliwiając płynny podgląd na żywo i efektywne odtwarzanie,

wyjść wideo – z interfejsem HDMI 2.1 z możliwością obsługi rozdzielczości wyjściowej do 8K.

Dzięki holistycznemu podejściu do wszystkich elementów kompleksowego rozwiązania w warstwie technologicznej, zapewniany przez rejestratory serii M obraz daje gwarancję uzyskania efektu 8K we wszystkich aspektach niezbędnych do efektywnego korzystania z efektu obrazowania.

Warto też wspomnieć, że rejestratory NVR mogą być używane z szeroka gamą kamer Hikvision, tak aby móc w pełni spełnić konkretne potrzeby użytkowników w różnych sytuacjach i zastosowaniach. W połączeniu z kamerami typu fisheye, TandemVu i wieloma innymi – systemy 8K nadają się do zastosowań zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz – takich jak instytucje publiczne, place, stadiony, dworce, lotniska itp. – wszędzie tam gdzie wymagany jest szerszy kąt widzenia i ostrzejsze, bardziej szczegółowe obrazy.

Możliwość pełnego wykorzystania efektu 8K znacząco ułatwi uzyskiwanie obrazu z monitoringu o wyższej rozdzielczości, co z kolei przekłada się wprost na bardziej wyrazisty i wierny podgląd kluczowych obszarów i jednocześnie dużo większy komfort użytkowania systemów CCTV. Przesuwanie, powiększanie i kadrowanie to coś więcej niż zwykła manipulacja obrazem – to przede wszystkim element oceny skuteczności funkcjonujących systemów monitoringu. Zbliżenie (nawet niewielkie) może prowadzić do degradacji obrazu i jego jakości – staje się on zbyt rozmyty, rozpikselowany lub uszkodzony by móc rzetelnie ocenić i zrozumieć co tak naprawdę dzieje się na podglądzie. Identyfikacja twarzy czy numerów rejestracyjnych może stać się w takim przypadku wręcz niemożliwa.

Tymczasem możliwość dokonywania operacji monitoringu w jakości 8K wszystkie te problemy niweluje i zapewnia najwyższa jakość obrazowania w każdym praktycznie przypadku. To o tyle istotne, że dzisiaj systemy bezpieczeństwa posiadają już dużo więcej zastosowań niż tylko wykrywanie intruzów czy monitorowanie aktywności pracowników.

Podsumowując – wykorzystanie technologii 8K w końcu stało się w pełni możliwe. W zakresie systemów bezpieczeństwa nie jest to jednak tylko kolejny technologiczny skok i zmiana jednej technologii na inną. To bardzo konkretne i znaczące wsparcie dla wszystkich użytkowników systemów zaawansowanego monitoringu zarówno w zakresie jego wydajności i efektywności jak i ułatwień w zakresie jego bezpośredniej obsługi.

Więcej informacji:
https://www.hikvision.com/europe/products/IP-Products/Network-Video-Recorders/Ultra-Series/ds-9664ni-m16/