W wakacje, według danych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, liczba porzuconych domowych zwierząt wzrosła o 30 procent, a według niektórych szacunków, nawet o 40-proc. Tego lata zadbać o właściwą relację z psem i zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt ma wspólna akcja społeczna Natura Cold Press i PsiBufet – “Zdrowa relacja z psem”.

W trakcie akcji na profilach w mediach społecznościowych obu marek organizowane są poszukiwania nowych domów dla psów z Fundacji Znajdki – to niewielka organizacja, której pracownicy i wolontariusze ratują bezdomne, skrzywdzone oraz porzucone zwierzęta w Warszawie i na terenach podmiejskich wokół stolicy. Pod ich opieką znajduje się obecnie ok. 100 podopiecznych, którym nie tylko zapewniają dach nad głową, ale i opiekę weterynaryjną.

– Kiedy rozpoczynaliśmy współpracę z marką PsiBufet, zależało nam, aby nasza akcja, poza aspektami edukacyjnymi, niosła realną pomoc zwierzętom w potrzebie. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Znajdki, pomagamy znaleźć dom kilkunastu psom i to daje nam największą satysfakcję, mówi Oskar Lis, właściciel marki Natura Cold Press.

W ramach akcji “Zdrowa relacja z psem” zaplanowano również wyjątkowe wydarzenie – Psioga – zajęcia jogi z psem. Już 15 sierpnia w wakacyjnej przestrzeni Miami Wars w Warszawie, odbędzie się pierwsza w Polsce joga dla właścicieli psów! Zajęcia poprowadzi Marta Karczewska, w duecie ze swoim psem Budrysem, podczas których uczestnicy spróbują osiągnąć harmonię i porozumienie ze swoim czworonogiem. Zapisy na wydarzenie są prowadzone poprzez fanpage PsiBufet na Facebooku.

– Wspólnie z Natura Cold Press kierujemy się bardzo podobnymi wartościami. Razem chcemy zwiększać świadomość ludzi i poprawiać ich podejście do zdrowia swojego i swoich czworonogów, mówi Piotr Wawrysiuk, założyciel marki PsiBufet.

Kolejnym obszarem wspieranym w ramach kampanii “Zdrowa relacja z psem” jest edukacja. Przy współpracy z ekspertami i behawiorystami, powstał cykl materiałów wideo, w których specjaliści zwracają uwagę na dobrostan zwierząt i budowanie odpowiedniej relacji z psem.

PsiBufet to polski startup oferujący spersonalizowaną świeżą karmę dla psów z dostawą prosto pod drzwi klientów. Oferowane karmy są zbilansowane i ugotowane ze świeżych i naturalnych składników oraz stworzone przez Olgę Lasek – specjalistkę w dziedzinie żywienia psów. Karma jest indywidualnie porcjowana, hermetycznie pakowana i wysyłana do klientów w całej Polsce.

Natura Cold Press to producent soków owocowo-warzywnych wyciskanych na zimno i oczyszczających diet sokowych sprzedawanych w sklepie internetowym, największych sieciach handlowych i formule subskrypcyjnej. W ofercie marki znajdziemy także naturalne SHOTy witaminowe, funkcjonalne napoje ziołowe i smoothie.