Francuski producent wyposażenia, grupa RASEC Retail, wprowadza na rynek nowy model kasy ekspresowej o nazwie STRADA skierowany do małych i średnich obiektów handlowych i do obsługi klientów z niedużym koszykiem produktów. W odpowiedniej konfiguracji mebel znajduje również zastosowanie jako estetyczna kasa samoobsługowa lub jako punkt weryfikacyjny dla klientów używających rozwiązań self-scanningowych.

STRADA jest dostępna w wersjach lewej i prawej, z transporterem lub rolkami. Istnieje również możliwość zakupu dodatkowego modułu na urządzenia IT.

Mebel kasowy został zaprojektowany zgodnie z najnowszą francuską normą NF X35-701 (weszła w życie 29 marca 2012), która określa wymagania dotyczące projektowania mebli kasowych i stref pracy kasjera dla sieci handlu detalicznego, aby zapewnić maksymalną ergonomię w środowisku jego pracy. Norma ta została zaprojektowana i zaakceptowana przez blisko 40 kluczowych graczy z branży retail, w tym największe sieci działające na rynku francuskim (Auchan, Carrefour, Monoprix, Cora, Casino itd.)

Kasę można nabyć poprzez polską filię grupy, firmę A5 Creation.