Przepisy prawne regulujące działanie sklepów internetowych zmieniają się już 25 grudnia. Wchodząca w życie ustawa wymaga nie tylko znaczących zmian w regulaminie, ale też narzuca konkretną strukturę sklepu. TrustedShops, firma specjalizująca się w certyfikacji sklepów internetowych, wprowadza specjalne pakiety prawne, które pozwolą sprzedawcom internetowym dostosować sklepy do nowego prawa.

W ramach nowego pakietu prawnego sprzedawcy internetowi otrzymują regulamin i politykę sklepu internetowego z roczną aktualizacją. Usługa bazuje na prostym w obsłudze generatorze tekstów, który tworzy teksty prawne wymagane w sklepie na podstawie odpowiedzi udzielonych przez właściciela sklepu. Warto podkreślić, że regulamin oferowany jest z rozszerzoną gwarancją TrustedShops, czyli bezpłatną reprezentacją np. w sądzie czy pismach jeśli roszczenie jest nieuzasadnione, czyli właściciel nie zmienił tekstu otrzymanego od TrustedShops.
„Już od wielu lat współpracujemy ze sprzedawcami internetowymi i dobrze znamy ich potrzeby oraz stojące przed nimi wyzwania. W związku z nadchodzącymi zmianami prawnymi postanowiliśmy stworzyć proste rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorcy otrzymują gotowe wzory zapisów do umieszczenia na stronie sklepu. Nieprawidłowe regulaminy zawierające niedozwolone klauzule to częsty powód spraw sądowych i wysokich kar nakładanych przez UOKiK. My wprowadzamy nową, rozszerzoną gwarancję dla sprzedawców – w przypadku sporu związanego z regulaminem nasi prawnicy będą reprezentować sklep w sądzie“ – wyjaśnia Anna Rak, Country Manager TrustedShops w Polsce.

Dla sklepów internetowych, które obawiają się nowych zmian eksperci TrustedShops stworzyli pakiet obejmujący jednorazowy, szczegółowy audyt e-sklepu pod kątem nowych przepisów. Właściciele, którzy skorzystają z tego rozwiązania otrzymają również wyjaśnienia dotyczące rekomendowanych zmian i wskazówki od ekspertów w zakresie prawa.
Specjaliści TrustedShops opracowali również zestaw materiałów edukacyjnych, które w przystępny sposób wyjaśniają zapisy nowej ustawy. Podręcznik dla sprzedawców internetowych TrustedShops zawiera wzory regulaminu i polityki prywatności oraz pouczenia o prawie do odstąpienia od umów, które zostały w pełni dostosowane do nowych przepisów. Dostępny jest również Pakiet 3 podręczników dla właścicieli, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat prawa obowiązującego w innych krajach europejskich.