Panasonic i ProGlove, tworzący rozwiązania wearable dla przemysłu, ogłosiły partnerstwo, w ramach którego będą rozwijać rozwiązania do skanowania kodów kreskowych. Połączone urządzenia Panasonic TOUGHBOOK i ProGlove będzie można wykorzystać jako samodzielne rozwiązanie do skanowania lub elementy systemu do kompletacji głosowej w łańcuchu dostaw, obsłudze magazynów, inwentaryzacji czy sprzedaży detalicznej.

ProGlove MARK to pierwsza inteligentna rękawica ze zintegrowanym skanerem kodów kreskowych. Rozwiązanie zaprojektowane dla przemysłu jest lekkie, wytrzymałe, bezprzewodowe i może skrócić czas skanowania nawet o 50%, pozwalając zmniejszyć przy tym liczbę błędów o 33%. Rękawica zastępuje przewodowe lub bezprzewodowe skanery ręczne i pierścieniowe, umożliwiając operatorom zachowanie pełnej swobody ruchów przy wykonywaniu innych zadań. Sprawdza się zarówno w produkcji, jak i logistyce, między innymi podczas transportu, kontroli jakości, obsługi towarów przychodzących i wychodzących oraz kompletacji.

Seria ProGlove MARK 2 idealnie pasuje do rozwiązania Panasonic do kompletacji głosowej (Voice Picking). W systemie można połączyć zestaw słuchawkowy Bluetooth z wytrzymałym urządzeniem TOUGHBOOK N1 lub tabletem TOUGHBOOK A3, z wbudowanym skanerem kodów kreskowych lub ProGlove MARK 2, z kaburą lub paskiem na ramię oraz aplikacją głosową TOUGHBOOK Omnia.

– W obsłudze łańcucha dostaw, gdzie liczy się każda sekunda, ProGlove jest idealnym partnerem do współpracy z Panasonic TOUGHBOOK – mówi Jon Tucker, dyrektor generalny ds. rozwiązań i technologii w Panasonic TOUGHBOOK Europe.