Firma Retilia, dostawca oprogramowania do zarządzania sprzedażą wprowadza nowe produkty – autorskie portale B2B i B2C w pełni zintegrowane z pozostałymi rozwiązaniami w ofercie firmy.

Portal B2C przeznaczony jest do zarządzania systemem lojalnościowym. Pozwala  personalizować akcje promocyjne do stałych klientów, dzięki wglądowi w historię zakupów. Z kolei klient uczestniczący w programie może w każdej chwili sprawdzić stan swoich punktów, historię zakupów, status reklamacji czy zgłoszenia serwisowego. Portal B2C może być wykorzystany w każdej branży handlu detalicznego.

Rozszerzoną wersją portalu B2C jest portal B2B służący do współpracy firmy z dostawcami i dystrybutorami, czy też z odbiorcami w sieci franczyzowej. Główna korzyścią korzystania portalu jest utrzymywanie wszelkich kontaktów czy historii transakcji w jednym miejscu i online. Komunikacja pomiędzy partnerami jest wygodniejsza i nie wymaga zaangażowania dodatkowych osób. Funkcjonalności są zależne od roli danej firmy w procesie sprzedaży. Dostawcy mają pełen wgląd w sprzedaż i stan swoich towarów. Za pomocą portalu mogą być tworzone zamówienia do danego dostawcy, który następnie może je uzupełniać o wybrane dane, np. kody kreskowe, opisy towarów, ceny zakupu. Poprzez portal mogą być przesyłane informacje o wysłaniu dostawy.

Dla dystrybutorów czy dla odbiorców w sieci franczyzowej portal to najlepsze narzędzie do komunikacji, tam mają pełen wgląd w historię swoich dokumentów handlowych, w saldo, w nadchodzące terminy płatności. Dzięki portalowi mogą w łatwy sposób tworzyć zamówienia, na podstawie istniejącej już kartoteki towarowej, i śledzić ich realizację. Mogą również za pomocą portalu zgłaszać reklamacje czy zlecenia serwisowe i śledzić ich realizację.

Korzyści z portalu dla firmy współpracującej z dostawcami czy dystrybutorami to przede wszystkim dostęp do niezbędnych danych w jednym miejscu. Przykładowo wprowadzony przez dostawcę słownik towarów w łatwy sposób jest udostępniany dystrybutorom w celu przygotowania zamówień. Takie zamówienia szybko mogą zostać przekształcone w zamówienie do dostawcy.

Portal B2B i B2C firmy Retilia może funkcjonować jako dopełnienie systemu do zarządzania sprzedażą lub jako niezależne oprogramowanie.