Ricoh Polska wprowadza do swojej oferty projektory biznesowe, w tym projektor 3D Ready, o najkrótszej ogniskowej. Pionowa konstrukcja i zaawansowane połączenia sieciowe rozszerzają możliwości wykorzystania tych urządzeń, czyniąc je idealnym rozwiązaniem dla digital signage, do wyświetlania filmów promocyjnych, reklamy w muzeach, hotelach, restauracjach, sklepach, a także w szkołach.

Oferta projektorów obejmuje linie:
– projektory przenośne (PJ X3131, PJ X3241N); charakteryzują się niewielkimi wymiarami i łatwością przemieszczania (ważą tylko 1,8 kg, a ich wielkość jest porównywalna do wielkości kartki formatu A4); umożliwiają dokonywanie projekcji za pomocą pamięci USB lub bezpośrednio iPada.
– projektory o superkrótkiej ogniskowej (najkrótszej w swojej klasie), z projekcją pionową (PJ WX4130, WX4130N): charakteryzują się niewielkimi wymiarami i niewielką wagą (tylko 3 kg). Projektory można z łatwością transportować; mogą być umieszczone w odległości zaledwie 11,7 cm od ściany i odtwarzać obrazy w pozycji pionowej o przekątnej aż do 80 cali. Są to także projektory 3D Ready (opcjonalne okulary 3D do oglądania prezentacji w technologii trójwymiarowej).

Projektory o superkrótkiej ogniskowej są szczególnie przydatne do interaktywnych prezentacji, gdyż bliskość powierzchni projekcji sprawia, że prezenter nie jest oślepiony przez światło generowane przez lampę projektora, a także eliminuje problem cieni padających na powierzchnię projekcji. Projektory charakteryzuje niskie zużycie energii. W trybie czuwania zużycie energii spada do zaledwie 0,17 W. Dalsza oszczędność kosztów może być zapewniona poprzez wybór trybu Eco mode, który zmniejsza intensywność wyświetlania i zużycie energii o 25%.