4Mobility – notowana na NewConnect spółka, która uruchomiła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing – otworzyła kolejną bazę wynajmu aut na minuty przy Rondzie Waszyngtona, w której można wypożyczyć samochód za pomocą smarftona. W sieci ponad 40 baz 4Mobility znajdują się liczne lokalizacje będące symbolami współczesnej, dynamicznie rozwijającej się stolicy – nowoczesne biurowce, a także popularne wśród warszawiaków centra handlowe i usługowe.

4Mobility udostępnia w formule car sharingu auta marek MINI i BMW. Bezpłatny zwrot samochodu możliwy jest w dowolnym miejscu dzielnicy Śródmieście oraz w każdej bazie 4Mobility. W ramach usługi firma zapewnia również swoim użytkownikom bezpłatny postój w całej stołecznej Strefie Płatnego Parkowania oraz bazach, które znajdują się przy ważnych węzłach komunikacyjnych stolicy: 10 stacjach metra, Dworcu Centralnym, Zachodnim i Gdańskim oraz Lotnisku Chopina, a także przy największych centrach biznesowych i popularnych galeriach handlowych: Blue City, Pasażach Tesco, Centrum Skorosze, Royal Wilanów, Galerii Handlowej Bemowo, Parku Handlowym Janki, Parku Handlowym Targówek, czy na Placu Vogla.

„Wynajęcie samochodu w systemie car sharing daje użytkownikom pełną niezależność i komfort w poruszaniu się po mieście. Auto można wypożyczyć nawet na 15 minut, bez obaw o opłaty postojowe w warszawskiej Strefie Płatnego Parkowania oraz inne stałe koszty utrzymania pojazdu np.: ubezpieczenie, naprawy, czy paliwo, ponieważ użytkownicy płacą jedynie za czas korzystania z samochodu i pokonany dystans. Otwieramy bazy w miejscach, w których obserwujemy największe zapotrzebowanie warszawiaków na nowoczesną mobilność. Baza 4Mobilty przy Rondzie Waszyngtona jest istotnym elementem w strategii rozwoju usługi car sharing – auta na minuty dostępne w tym miejscu będą atrakcyjne dla pracowników pobliskich biur, to także dogodne uzupełnienie transportu miejskiego” – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

4Mobility car sharing łączy w sobie ideę ekonomii współdzielenia oraz innowacyjne rozwiązania, dostępne dzięki zastosowaniu nowych technologii. Obecnie są one stosowane z powodzeniem przez użytkowników prywatnych i biznesowych w całej Europie, gdzie z usług wynajmu aut na minuty korzysta już ponad 2,1 mln osób. Według prognoz, w 2020 roku liczba użytkowników może wzrosnąć do 15 milionów.