IAI-Shop.com w okresie wzmożonej sprzedaży przedświątecznej wprowadza do swojej oferty gotowe do użycia, rozwiązanie sprzętowo-programowe IAI Scanner.

IAI Scanner to program na kolektory danych, który przyspiesza operacje magazynowe i niesamowicie eliminuje z nich wszystkie „ludzkie” błędy. To co dotychczas kosztowało krocie i było stosowane jedyne przez nieliczne, największe sklepy internetowe, może być teraz wdrożone w każdym e-sklepie i to w ciągu kilku minut.

IAI Scanner to aplikacja stworzona na kolektor danych, czyli przenośne urządzenie do zdalnego gromadzenia, przechowywania i transmisji danych. Standardowo sklepy internetowe prowadzące własny magazyn musiały drukować setki dokumentów, na podstawie, których sprawdzały zgodność przyjmowanych i wydawanych towarów, a później długopisem zaznaczały co zostało zrobione. Czynności związane z procesami logistycznymi były bardzo żmudne i pracochłonne oraz wiązały się z nieustanną koniecznością sprawdzania zgodności stanów magazynowych z panelem sklepowych na komputerze stacjonarnym. IAI Scanner kładzie kres takim rozwiązaniom i umożliwia magazynierom szybką i bezbłędną obsługę zamówień.

Przypisywanie numerów paczek do zamówień, zmienianie statusów oraz weryfikacja zamówień, dostęp do szczegół towaru oraz przypisywanie lokalizacji półkowej dla towaru, a także przyjmowanie i weryfikacja dostawy do magazynu. Z IAI Scanner wszystkie te czynności można wykonać znacznie szybciej oraz bezpieczniej za pomocą kolektora danych. Aplikacja zwiększa nawet kilkadziesiąt razy wydajność i jakość procesów logistycznych dużych sklepów internetowych, które codziennie zarządzają znaczną liczbą dostaw oraz zamówień od klientów.

IAI Scanner powstał na bazie wielu analiz biznesowych oraz przy współpracy z największymi i najbardziej wymagającymi klientami IAI-Shop.com. W wyniku tej analizy, wyodrębniliśmy kilkanaście scenariuszy takich jak np. przyjmowanie dostawy, weryfikacja dostawy, weryfikacja zamówienia, wydawanie przesyłki kurierowi itp. Pracownik sklepu internetowego wybiera scenariusz i następnie już tylko skanuje kody kreskowe. Aplikacja jest sprawdzona przez profesjonalistów, przez co interfejs jest idealnie dostosowany do scenariuszy realizacji zamówienia, jego weryfikacji oraz przyjmowania dostaw. Co więcej szkolenie pracownika np. tymczasowo zatrudnionego na okres przed świąteczny, trwa dosłownie kilka minut i od razu jest on w stanie wykonywać poprawnie swoją pracę. Dzięki temu nawet nowi pracownicy mogą od razy efektywnie oraz swobodnie wykonywać swoją pracę.

Aplikacja IAI Scanner została stworzona specjalnie z myślą o kolektorach danych pracujące pod kontrolą Windows CE, po to by pracownicy sklepu internetowego byli bardziej mobilni i mieli większą swobodę podczas pracy. Tego typu rozwiązania były do tej pory spotykane jedynie w największych sklepach internetowych, gdyż wymagały wdrożenia systemu zarządzania magazynem (WMS). IAI Scanner łączy się bezpośrednio z chmurą IAI-Shop.com, dzięki czemu jego uruchomienie jest bardzo szybkie i tanie. Koszt roczny to 999zł za jedno stanowisko.