Drugi kwartał w Galerii SFERA minął pod znakiem dynamicznego rozwoju. Bielskie centrum handlowe ogłasza kolejne nowe otwarcia, a najemcy powiększają powierzchnię sprzedaży i modernizują swoje salony. Nowości zaskoczą nie tylko w ofercie modowej, ale także restauracyjnej i rozrywkowej.

Od początku działalności Galeria SFERA wyróżnia się wyjątkowym portfolio polskich i zagranicznych marek, z których aż 70% wybrało SFERĘ jako jedyną lokalizację swoich salonów na Podbeskidziu. Mocna pozycja centrum handlowego, wynikająca z konsekwentnie realizowanej strategii, pozwala na stały rozwój komercjalizacji galerii.
W kategorii „Moda” SFERA poszerzy swoją ofertę o marki Dastan (1. piętro, Galeria II), w kategorii „Sport” natomiast o Mountain Warehouse (parter, Galeria I). Nową marką, zarówno w największym centrum handlowym na Podbeskidziu, jak i Bielsku-Białej, będzie eobuwie.pl. Pierwszy w mieście i jedyny w regionie sklep o powierzchni ponad 700 m kw, zostanie otwarty już jesienią. Pod koniec września kategorię „Rozrywka” uzupełni Sala Zabaw Fikołki, która na powierzchni blisko 900 m kw. otworzy jedną z największych w regionie przestrzeni do zabaw dla dzieci, wyposażoną m.in. w labirynt z przeszkodami, kilka rodzajów zjeżdżalni, basen z piłkami, ścianki wspinaczkowe. Wraz z końcem lipca do grona blisko 30 najemców gastronomicznych dołączy kawiarnia Wisienka na Torcie.

Od początku roku największa galeria handlowa na Podbeskidziu przedłużyła umowy najmu z trzynastoma najemcami, z czego aż dziesięć w ubiegłym kwartale. Na dłużej w Galerii SFERA zostają Esotiq, Lee Wrangler, Medicine oraz Olsen. Wśród najemców gastronomicznych umowy przedłużyły restauracja Mia Pizza oraz delikatesy Salumeria Toscana. Usługi dla klientów nadal będą świadczyć salon Orange, Poprawki Krawieckie oraz klinika stomatologiczna Dental City.

Galeria SFERA stale rozwija również powierzchnię biurową. Głównym najemcą jest firma Cooper Standard, która od 2011 r. posiada swoje biura w biurowcu Galerii SFERA. W 2019 r. spółka powiększy powierzchnię najmu do blisko 3400 m kw.
Z myślą o klientach

– Galeria SFERA intensywnie wkroczyła w 2019 rok i nie zwolniła tempa w jego pierwszej połowie. Dzięki stabilnej pozycji na rynku, coraz więcej stałych najemców decyduje się na modernizację swoich salonów i powiększenie lokali. Marki doceniają zmiany zachodzące w naszym centrum handlowym, dużą rozpoznawalność i silną pozycję w regionie, dzięki którym nie słabnie ich zaufanie do Galerii SFERA – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

W lipcu w nowym koncepcie, na powierzchni ponad 1300 m kw, został ponownie otwarty salon CCC. Również 4F zdecydowało się na powiększenie przestrzeni handlowej i od czerwca oferuje klientom Galerii sportowy asortyment w nowoczesnym salonie o powierzchni ponad 600 m kw. Podobne działania w zakresie modernizacji lokali podjęły w ostatnim czasie Wólczanka, Time Trend oraz Empik.

W lipcu i sierpniu 2019 r. Galeria SFERA organizuje po raz dziesiąty Letnią Scenę Sfery. Przez osiem wakacyjnych weekendów na scenie przed Galerią SFERA występują artyści z Polski i zagranicy, a finałowy koncert będzie organizowany wspólnie z Gminą Bielsko-Biała.
– Poprzez realizację Letniej Sceny Sfery galeria podkreśla silny związek z miastem, regionem i jego mieszkańcami – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA – Wyrażamy w ten sposób naszą rolę w integracji mieszkańców, zgodnie z hasłem „Galeria SFERA-Spleciona z Tobą” – dodaje.

Dzięki organizacji Letniej Sceny Sfery galeria utrzymuje wysoki poziom footfallu w wakacyjne miesiące, a najemcy gastronomiczni odnotowują wzrost obrotów. Jest to również ważny element strategii komunikacji o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

Galeria SFERA w Bielsku-Białej jest największą galerią handlową Podbeskidzia o łącznej powierzchni użytkowej 132 000 m kw. Obiekt powstał na zrewitalizowanych pofabrycznych terenach miejskich, zlokalizowanych w samym centrum miasta. Galeria SFERA należy do funduszu ESCF II, reprezentowanego przez CBRE Global Investors. Za zarządzanie nieruchomością odpowiada CBRE, a procesem komercjalizacji zajmuje się Dział Powierzchni Handlowych CBRE.

Galeria SFERA w Bielsku-Białej to pierwsze centrum handlowe IV generacji w regionie i pierwszy projekt w Polsce, który zrewitalizował pofabryczne tereny miejskie, przywracając im użytkowy charakter. To także wyjątkowe portfolio 250 czołowych polskich i zagranicznych marek, z których aż 70% wybrało Sferę, jako jedyną lokalizację swoich salonów na Podbeskidziu.

Otwarta w 2001 r. galeria, wkomponowana w historyczne zabudowania Bielska-Białej, jest unikalnym projektem rewitalizacyjnym, w tak szerokiej skali. Obiekt zrealizowany na terenie dawnej fabryki włókienniczej, zachowując część oryginalnych zabudowań, połączył pamięć o bogatej historii miasta z użytkowym charakterem przestrzeni miejskiej. Galeria stworzona zgodnie z zasadą „miasto w mieście”, integrując funkcje kulturalne, handlowo-usługowe, rozrywkowe, biurowe i hotelowe stała się handlowym sercem Bielska i regionu.
Sfera to wszystko to, czego szukamy w tętniącym życiem mieście. Największe portfolio marek w regionie, 25 restauracji i kawiarni serwujących potrawy z różnych zakątków świata, kluby muzyczne, kręgielnia, fitness, kino Helios, 4-gwiazdkowy hotel Qubus, ale także autorskie działania kulturalne – koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, wystawy, przedstawienia teatralne oraz happeningi.

W ofercie centrum znaleźć można m.in. takie marki jak: Zara, Massimo Dutti, Tous, Pandora, Kler, Simple, Deni Cler, Martes Sport Premium, Samsung oraz Cortland z marką Apple. Na terenie obiektu znajdują się również sklep sieci Biedronka, specjalistyczne delikatesy i przestrzeń biurowa.