Intel Extreme Masters co roku gromadził w Katowicach dziesiątki tysięcy wielbicieli e-sportu, a dodatkowo miliony śledziły rozgrywki gamingowe w telewizji i online. Tegoroczne wydarzenie w całości zostanie przeniesione do świata wirtualnego, a partnerem transmisji zostało RTV EURO AGD.

Fani e-sportu co roku niecierpliwie czekają na Intel Extreme Masters, który od 2013 r. odbywał się w katowickim Spodku. Ze względu na obecną sytuację, organizatorzy zdecydowali, że IEM Katowice 2021 będzie miał wyłącznie formułę online.

– Intel Extreme Masters to święto e-sportu, na którym pojawiamy się cyklicznie. W 2019 r. na miejscu w Spodku uruchomiliśmy sklep ze specjalną ofertą dla gamerów. Tegoroczne wydarzenie będzie w całości wirtualne, więc jesteśmy partnerem transmisji z rozgrywek – powiedział Kamil Szczęsny, Kierownik Działu Handlowego, RTV EURO AGD. – A dodatkowo na czas trwania turnieju przygotowaliśmy promocje dla graczy, dostępne w naszym sklepie internetowym i w placówkach stacjonarnych. W atrakcyjnych cenach będziemy oferować akcesoria, także z limitowanych edycji, oraz komputery gamingowe.

RTV EURO AGD od wielu lat rozwija szerokie i różnorodne portfolio produktów dla graczy. Dotyczy to nie tylko sprzętu elektronicznego, w tym m.in. laptopów i komputerów stacjonarnych, dedykowanych urządzeń peryferyjnych (np. myszek, klawiatur, słuchawek), ale również foteli czy biurek gamingowych.

– Gaming staje się coraz popularniejszy w naszym kraju. Według przeprowadzonego przez nas badania, blisko 60% osób deklaruje, że gra regularnie lub okazjonalnie. A jedynie 14% respondentów nie ma żadnego kontaktu z gamingiem. W ostatnim roku cyfrowa rozrywka była jedną z nielicznych dostępnych bez ograniczeń, więc zainteresowanie nią jeszcze wzrosło – dodaje Kamil Szczęsny, Kierownik Działu Handlowego, RTV EURO AGD. – Śledzimy na bieżąco nowości produktowe pojawiające się na tym rynku, rozwijamy dostępną u nas ofertę, także o ekskluzywne, limitowane serie, aby gracze mogli w naszym sklepie znaleźć najciekawsze rozwiązania, które pozwolą im na rozwijanie swojej pasji.

zdjęcie:alfacentrum.com.pl