Martes Sport wprowadza na polski rynek nową sieć sklepów o profilu outdorowym Hi-Tec. W ramach sieci otwarto do tej pory 3 salony. Dwa nowe sklepy powstały w outletach ( Ptak Outlet w Rzgowie kolo Łodzi i Outlet Park Szczecin), a jeden w siedzibie firmy w Bielsku Białej. Średnia powierzchnia salonów nowej sieci to 140- 180 mkw. – informuje portal retailnet.pl.

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej sieci sklepów przez wzgląd na możliwość pojawienia się niszy na rynku sklepów outdorowych. Plany ekspansji marki zależą od pozyskania atrakcyjnych powierzchni handlowych w centrach handlowych i wyprzedażowych. Nie wykluczamy żadnej interesującej lokalizacji na terenie całej Polski.  Konieczne jest uzyskanie atrakcyjnych warunków najmu – powiedział w rozmowie z Retailnet Tomasz Barchański, dyrektor ds. ekspansji, Martes Sport.

Asortyment sklepów Hi-Tec obejmuje takie marki jak m.in. HiTec, Iguana, Arena, Colmar, Martes, Magnum.

Hi-Tec jest brytyjską firmą, założoną w 1974 roku. Martes Sport działa na polskim rynku od 1993 r. i reprezentuje różne marki, oferujące produkty do uprawiania sportu, turystyki i rekreacji: Arena, Colmar, Roxa, Maier Sport, Magnum, Newland i Briko. Obecnie w ramach sieci Martes Sport działa 45 sklepów.