Ręcznie robiona ceramika, stylowe dodatki do wnętrz, rzemieślnicza biżuteria czy naturalne kosmetyki – wirtualne Targi Design to siedemnaście dni z ponad setką najciekawszych polskich marek i twórców. Na odwiedzających stronę targów czekają rabaty do -30%, liczne premiery, konkursy i wywiady z projektantami. Targi Design potrwają od 15 do 31 marca na Empik.com.

Od ubiegłego roku dom stał się naszym centrum świata, łącząc w sobie również funkcje biura, siłowni, szkoły czy placu zabaw. Na nowe potrzeby starają się odpowiedzieć projektanci biorący udział w Targach Design organizowanych przez Empik. Portal Empik.com już w listopadzie 2020 roku udostępnił twórcom dedykowaną Strefę Design by Empik.

– Przez ostatni rok niemal każde pomieszczenie w naszych domach stało się wielozadaniowe – zauważa Agnieszka Strzałkowska, project manager Strefy Design by Empik. – Salon lub sypialnia musiały przyjąć rolę biura, a łazienka stała się jedynym dostępnym salonem SPA. Dlatego przy projektowaniu mebli czy dodatków do domu coraz silniejszy akcent stawia się nie tylko na estetykę, ale również na wielofunkcyjność.

Trendy wiosna/lato
Program wirtualnych Targów Design to możliwość poznania najnowszych i najmodniejszych rozwiązań we wzornictwie. W sezonie wiosennym i letnim utrzyma się znany już z 2020 roku trend związany ze zwrotem ku naturze, z roślinnością, kolorami ziemi czy dekoracjami z naturalnego kamienia. Wielki powrót przeżywa również wzór lastryko oraz moda na rattanowe dodatki. – Te elementy mają przynieść ukojenie i spokój w czasach, w których najbliższe otoczenie i dom nabrały jeszcze większej wartości i znaczenia – tłumaczy Strzałkowska. – Wnętrza mają stać się naszą odskocznią, przytulną oazą, która stymuluje i nie męczy na dłuższą metę.

W tym roku warto także zwrócić uwagę na meble o obłych kształtach wykonane z jasnego, naturalnego drewna. Plecione fotele czy kanapy, kojarzone dotychczas z wyposażeniem ogrodu, na dobre zagoszczą w salonach i sypialniach. Mocnym trendem w oświetleniu nadal będzie miedź, odcienie złota, lampy w kształcie kuli czy szklane klosze w naturalnych kolorach. Aranżacje uzupełnią dodatki tworzące ciepłą atmosferę we wnętrzu, takie jak świece rzepakowe, świeczniki oraz doniczki z lastryko i betonu, naturalne tkaniny czy plecione kwietniki. Na dedykowanej stronie swoimi wnętrzarskimi inspiracjami dzielą się założyciele m.in. For.rest, ÅOOMI czy Mysiego Ogonka.

Niezależni polscy twórcy
Udział w Targach Design na Empik.com licznie potwierdzili niezależni polscy projektanci nie tylko elementów wyposażenia wnętrz, ale również przedmiotów codziennego użytku, akcesoriów i naturalnych produktów do pielęgnacji. Osoby odwiedzające serwis targów będą mogły zapoznać się z ofertą m.in. producenta kolorowych mebli użytkowych Ragaba, założonej przez modelkę Kasię Struss marki naturalnych kosmetyki ALA Natural Beauty, manufaktur ceramiki Pot Pot Studio i O.Lala Designs czy rzepakowych świec od firmy Dziki Las. Poza tym wirtualni goście będą mogli wybierać spośród plakatów Hog Studio, skarpetek Many Mornings czy KABAK oraz biżuterii marki SOTHO.

– Projektanci i artyści z showroomów, butików i targów, gdzie wcześniej mogli zaprezentować swoje produkty, musieli się przenieść z ofertą do sieci. Wierzymy, że targi online odbywające się w Strefie Design by Empik to świetna okazja do wsparcia ulubionych twórców i znalezienia wyjątkowych przedmiotów do naszych domów – mówi Strzałkowska.

Targi Design w Empik.com odbywają się w dniach 15-31 marca. Wirtualne stoiska projektantów są dostępne na platformie www.empik.com/design/targi-design