Na przestrzeni ostatnich lat Polacy coraz chętniej sięgają po produkty roślinne, m.in. wegetariańskie klopsiki czy wegańskie burgery. Producenci wychodzą im naprzeciw, stale poszerzając swoją ofertę.

Frigo Logistics od lat obsługuje największe sieci handlowe w Polsce oraz czołowych producentów żywności – w zakresie produktów mrożonych, świeżych oraz stabilizowanych termicznie do określonej temperatury, w ściśle kontrolowanych warunkach jakościowych.
Od ponad roku Frigo Logistics jest partnerem Nestlé. Współpraca firm opiera się na magazynowaniu oraz transporcie produktów spożywczych Nestlé, w tym marki Garden Gourmet oferującej gotowe produkty wegetariańskie i wegańskie, takie jak klopsiki warzywne, nuggetsy, sznycle, filety, burgery czy mielone.

Zainteresowanie linią produktów roślinnych marki Garden Gourmet wzrosło w ciągu ostatniego roku aż 3-krotnie. Dynamiczny rozwój całej kategorii potwierdzają również badania GfK Polonia z br. roku – obecna wartość rynku produktów roślinnych wynosi już 1,5 mld zł, a sprzedaż alternatyw dla mięsa podwoiła się w ciągu ostatniego roku.

– To był rok bardzo dobrej współpracy. Każdy, kto prowadzi biznes wie, że kluczowe jest zadowolenie klientów. Niezmiernie cieszy nas, gdy wraz z partnerami – takimi jak Nestlé – możemy ogłaszać aż 3-krotny wzrost wolumenów. To wynik dobrej strategii, atrakcyjnego portfolio produktowego producenta, które jest cenione przez Polaków i ciężkiej pracy – naszej oraz partnera. Żywność roślinna przeżywa teraz rozkwit i cieszę się, że możemy wspierać Nestlé w nieustannym rozwoju. Jesteśmy elastyczni i gotowi na kolejne wzrosty – mówi Jarosław Kołodziejski, Dyrektor Operacyjny w firmie Frigo Logistics.

– Kategoria roślinnych zamienników mięsa rośnie dwucyfrowo, dlatego tak istotna jest umiejętność adaptacji do tak dynamicznie zmieniającego się rynku. Profesjonalne wsparcie w zakresie logistyki jest więc kluczowe – podkreśla Mikołaj Odważny, Business Developer dla marki Garden Gourmet w Nestlé Polska i dodaje: – Dzięki niezawodnej współpracy z Frigo Logistics możemy skutecznie rozwijać portfolio i dystrybucję marki Garden Gourmet w Polsce i już dziś pochwalić się rolą nowego lidera naszego rodzimego rynku roślinnych zamienników mięsa.

Operator wspiera Nestlé poprzez składowanie, kompletację oraz dystrybucję towarów. Działania Frigo Logistics obejmują co-packing polegający na przepakowaniu towarów z opakowań zbiorczych, nadaniu im nowej partii oraz daty ważności i tworzeniu gotowych zestawów. Obsługa odbywa się z dwóch centrów dystrybucyjnych Frigo Logistics: Radomska oraz Czeladzi. Odbiorcami są sieci handlowe, a także hurtownie w całej Polsce.