Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zyskało kolejną inspirującą przestrzeń. Od 15 grudnia klienci mogą odwiedzać powiększony salon mebli kuchennych Nolte w odświeżonej formule i nowej lokalizacji – na parterze Domoteki. Na miejscu zaprezentowane są ekspozycje, które do tej pory cieszyły się dużym uznaniem klientów, a wszystko uzupełnia spora lista nowości.

Salon w Domotece jest bezpośrednim importerem kuchni Nolte i najstarszym polskim partnerem Nolte Küchen – drugiego co do wielkości producenta mebli kuchennych w Niemczech. Założona w 1958 roku firma nieustannie rozwija swoją ofertę i doskonali technologię produkcji. Ponad 60 lat doświadczenia w produkcji mebli zaowocowało licznymi międzynarodowymi nagrodami i certyfikatami jakości. W 2019 roku kuchnie Nolte po raz trzeci z rzędu zostały wybrane Ulubioną Marką Niemieckich Mebli Kuchennych. Nagroda Beliebteste Küchen Marke to wynik analizy rynku przeprowadzanej co dwa lata przez Niemiecki Instytut Jakości Usług.

Nowa odsłona salonu Nolte w Domotece to aż dwukrotnie większa powierzchnia ekspozycyjna – 140 metrów kwadratowych. Prezentowane są na niej kuchnie Nolte w 11 różnych projektach. Charakterystyczne elementy to m.in. aranżacja z lustrzaną wyspą i granatowymi frontami, które zastosowano w kuchni Doroty Szelągowskiej. Oprócz tego pojawia się wiele nowości. W kolekcji Tavola fornir dąb Pinot połączony jest z czarnymi podświetlanymi witrynami, a w kolekcji Manhattan debiutuje kolor Vulkan Eiche (ciepły odcień dębowy z wyraźnym rysunkiem usłojenia i sęków, które nadają wnętrzu rustykalny, przytulny charakter). Miłośnicy naturalnych akcentów znajdą również meble z dekorami imitującymi kamień.

Inna ciekawa propozycja to kolekcja czarnych matowych frontów ze złotą lub srebrną krawędzią, która w nowym salonie prezentowana jest w zestawieniu z frontami Legno (pokrytymi postarzanym dębowym obłogiem). To rozbudowany wariant ekspozycji z poprzedniego salonu, entuzjastycznie przyjęty przez klientów. W nowym salonie nie mogło również zabraknąć jednego z bestsellerów – frontów z kolekcji Portland, pokrytych mieszanką żywicy i cementu. Trójwymiarowa, porowata faktura frontów i ich niejednorodna kolorystyka do złudzenia przypominają beton architektoniczny. Naturalne materiały użyte do produkcji dają za każdym razem niepowtarzalny efekt z nieregularnymi cieniami i przetarciami. Efektowne propozycje wizualne idą też w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami kuchennymi. Tu warto wymienić chociażby szuflady kuchenne o udźwigu nawet 80 kg, system elektrycznego otwierania szafek czy winda z elektrycznie podnoszonymi półkami.

– Zróżnicowana oferta mebli kuchennych stanowi jeden z mocniejszych atutów Domoteki. Dążymy do tego, by klienci zyskiwali nie tylko świetnie zaprojektowane produkty, lecz także szerokie możliwości ich dopasowania do własnych gustów oraz walorów przestrzennych konkretnych mieszkań. Salon Nolte w nowej odsłonie idealnie wpisuje się w tę strategię. Wierzymy, że zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Inspirujące ekspozycje to niejedyny powód do odwiedzenia salonu w Domotece. Architekci wnętrz pracujący w Nolte mają ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu mebli kuchennych. Dzięki temu potrafią maksymalnie wykorzystać przestrzeń do stworzenia unikalnego projektu wnętrza na wymiar. Kompleksowe wsparcie klientów obejmuje wszystkie niezbędne etapy projektowe – od sporządzenia pomiarów przez przygotowanie projektu, zamówienie materiałów, dostawę aż do montażu. Salon Nolte współpracuje z doświadczonymi i sprawdzonymi ekipami montażowymi, które są w stałym kontakcie z architektami i wzajemnie wspierają się w przygotowaniu oraz realizacji każdego projektu.

Nowa odsłona salonu Nolte to już kolejna ciekawa propozycja dla klientów Domoteki – 5 grudnia został otwarty pierwszy w Polsce salon włoskiej firmy Zuliani Arredi, a wkrótce pojawią się kolejne, nowe salony. Dzięki temu odwiedzający stale zyskują inspirujące propozycje i wysmakowany design najwyższej próby.