Klienci Allegro mogą nadawać przesyłki kurierskie o dowolnej porze za pomocą jednego z ponad 1800 dogodnie zlokalizowanych Paczkomatów InPost w Polsce. Nowatorska opcja pozwala na szybkie i sprawne nadawanie paczek przy jednoczesnym komforcie decydowania gdzie i o której godzinie to nastąpi – bez czekania na odbiór przesyłek przez pracownika InPost.

Wdrożona usługa – stworzona z myślą o wszystkich, którzy prowadzą swoją działalność na Allegro, także osobach prywatnych, wysyłających mniejszą liczbę paczek – pozwala na jeszcze wygodniejsze korzystanie z rozwiązania Allegro Kurier InPost. Nadawcy przesyłek, żeby skorzystać z rozwiązania, muszą jedynie zgłosić wybór tej usługi w Managerze Paczek na etapie tworzenia zlecenia wraz z wyborem lokalizacji urządzenia, w którym zostawią przesyłkę kurierską.

Opcja nadania przesyłek kurierskich za pomocą Paczkomatów InPost jest idealną propozycją dla tych wszystkich, którzy prowadzą swoją działalność w sektorze e-commerce za pomocą platformy Allegro.

„Jestem przekonany, że wdrożona przez nas usługa pozwoli klientom biznesowym na znacznie bardziej efektywne i wygodne korzystanie z naszych rozwiązań. Brak konieczności oczekiwania na kuriera InPost, który odbierze przesyłki z siedziby firmy, daje możliwość samodzielnego decydowania o porze i miejscu wysyłki zamówień. Jest to bardzo duże udogodnienie szczególnie dla e-przedsiębiorców realizujących małą dzienną liczbę zamówień, którym zależy na dostosowaniu terminu nadania paczki do ram czasowych pracy”  – powiedział Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost.