Usługa wygodnego drukowania dynamicznie się rozwija. Auchan Supermarket Bieruń (śląskie, 6 km od Tychów), Wrocław (Auchan Supermarket Hubska, Auchan Supermarket Ustronie, Auchan Supermarket Zwycięska), Warszawa (Simply Market Broniewskiego) – to 5 miejsc, w których do końca roku stanąć mają nowe punkty usługi Zeccer. W planach jest dalsza ekspansja.

Innowacyjna usługa samodzielnego drukowania, kopiowania i skanowania wpisuje się w założenia tzw. ekonomii współdzielenia i pozwala na bezpośredni, szybki i korzystny cenowo dostęp do różnych usług. Drukarki Zeccer obsługują wiele formatów plików, a sam druk jest możliwy z telefonu, tabletu, komputera, także z danych zapisanych w tzw. chmurze. Płatności można dokonywać mobilnie przez SMS, przelewy, BLIK czy karty płatnicze. Korzystanie z usługi Zeccer jest łatwe: wystarczy wysłać plik pod adres mailowy drukarki. W zwrotnej wiadomości znajdują się dane do płatności oraz instrukcje, w jaki sposób samodzielnie odebrać wydruk we wskazanym miejscu.

– Arcus Kyocera Zeccer to innowacyjna usługa, która stale się rozwija. Do końca 2018 roku otworzymy pięć nowych punktów. Cieszy nas, że dostarczamy nowoczesne usługi klientom oraz że uczestniczymy w rozwoju naszych partnerów. Sklepy sieci Auchan przechodzą rebranding, a wraz z nim pojawiają się tam nowe możliwości. Usługa Zeccer doskonale uzupełnia nowotworzone strefy usług, dołączając do takich udogodnień jak komputer do zakupów online czy automat do drukowania zdjęć CEWE – wszystkie te usługi wpisują się w ekonomię współdzielenia – mówi Mateusz Materna, dyrektor generalny spółki Zeccer.

Samoobsługowe drukarki Zeccer dostępne są już w 26 lokalizacjach na terenie sieci Auchan. Do końca roku z Zeccera korzystać będzie można w sumie w 31 placówkach. Pięć dodatkowych lokalizacji to Auchan Supermarket Bieruń (śląskie, 6 km od Tychów), Wrocław (Auchan Supermarket Hubska, Auchan Supermarket Ustronie, Auchan Supermarket Zwycięska) i Warszawa (Simply Market Broniewskiego).

– Chcemy, aby w naszych sklepach Klienci mogli zrobić nie tylko zakupy, ale również zrealizować inne swoje potrzeby. Dlatego rozwijamy strefy dodatkowych usług, a w nich oferujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak np. druk dokumentów, ksero, zrobienie zamówień on-line. Arcus Kyocera Zeccer to usługa pozwalająca na wydruk na przykład umowy, podania, CV czy skryptu na uczelnię. Wygodne drukowanie przyciąga coraz więcej osób, dlatego zdecydowaliśmy o poszerzeniu naszej współpracy z firmą Zeccer i otworzeniu nowych punktów na terenie naszych sklepów – mówi Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR Auchan Retail Polska.

Integratorem usługi Arcus Kyocera Zeccer jest Arcus SA, dystrybutor renomowanych japońskich drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera. We wrześniu 2018 r. Arcus kupił 15 proc. udziałów w spółce Zeccer. Firma Arcus liczy na rozwój usług związanych z wykorzystaniem aplikacji Zeccer. Umowa dotycząca inwestycji w Zeccer przewiduje możliwość dalszego zaangażowania kapitałowego Arcusa w tę spółkę.