Samsung KNOX, kompleksowe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo danych w urządzeniach mobilnych, od 29 października będzie dostępne w Polsce dzięki usłudze firmy Integrated Solutions.

Samsung KNOX to rozwiązanie oparte na mechanizmach zarówno sprzętowych, jak i programistycznych, zaimplementowanych w systemie operacyjnym Android SE (Security Enhanced). Wykorzystują one wydzielone z zasobów systemowych bezpieczne szyfrowane środowisko, w którym są przechowywane dane dla zatwierdzonych aplikacji (np. biznesowych, jak poczta, kontakty, kalendarz, dokumenty, CRM czy business intelligence). Są one w ten sposób chronione przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem (próbami wyłudzania poufnych informacji) oraz przed utratą danych w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez Samsung KNOX docenił m.in. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, który dopuścił do użytku w swoich sieciach urządzenia mobilne wykorzystujące to rozwiązanie.

Pomimo wykorzystania zaawansowanych mechanizmów ochrony danych, Samsung KNOX jest rozwiązaniem niezwykle intuicyjnym i prostym w obsłudze. Użytkownik może przełączać się pomiędzy standardowym trybem pracy systemu Android a środowiskiem KNOX po puknięciu na ikonę i zalogowaniu się za pomocą loginu i hasła.

Samsung KNOX to idealne rozwiązanie nie tylko dla użytkowników prywatnych chcących chronić swoje dane przed niepowołanym dostępem, ale również dla działów IT przedsiębiorstw, które chcą ograniczyć koszty infrastruktury przez zastosowanie coraz bardziej popularnego modelu BYOD (Bring Your Own Device). Dzięki KNOX pracownicy firm mogą w sposób bezpieczny korzystać z aplikacji biznesowych nawet na swoich prywatnych telefonach, co zdecydowanie zwiększa wygodę i jednocześnie znacznie zmniejsza koszty. Działy IT otrzymują przy tym możliwość zarządzania aplikacjami biznesowymi za pośrednictwem usługi EAS (Exchange Active Server).

Rozwiązanie jest kompatybilne z powszechnie używanymi modelami infrastruktury korporacyjnej i obsługuje m.in. sieci VPN zgodne z normą FIPS, szyfrowanie na urządzeniu, zabezpieczenie przed wyciekiem danych, jednokrotne logowanie firmowe (Enterprise Single Sign ON – SSO), usługi katalogowe Active Directory czy uwierzytelnianie wieloskładnikowe z wykorzystaniem kart Smart Card.

Samsung KNOX to rozwiązanie dla firm zrealizowane w ramach programu Samsung For Enterprise (SAFE). Celem tego długofalowego projektu jest promowanie stosowania urządzeń Samsung do użytku w zastosowaniach firmowych.