Wraz z prezentacją nowego smartfona Galaxy S6 koreańska firma Samsung Electronics pokazała swoje najnowsze osiągnięcie w dziedzinie mobilnych usług płatniczych – Samsung Pay.

Samsung Pay pozwala klientom korzystać z bezpiecznych płatności mobilnych w prawie wszystkich punktach sprzedaży, w istniejących terminalach płatniczych. Dodanie karty do aplikacji wymaga wykonania kilku prostych kroków. Następnie wystarczy wywołać aplikację Samsung Pay, wybrać daną kartę płatniczą i autoryzować transakcję za pomocą czytnika linii papilarnych.

Koreańska firma skorzystała zarówno z technologii NFC (Near Field Communication), jak i z nowej zastrzeżonej technologii MST (Magnetic Secure Transmission). Co oznacza, że klienci mogą korzystać z Samsung Pay w punktach handlowych bez względu na to, czy terminale obsługują technologię NFC, czy też tradycyjny pasek magnetyczny.

Samsung Pay nie przechowuje numerów rachunków osobistych klienta w jego urządzeniu. W połączeniu ze stosowaniem tokena daje to możliwość realizacji bezpiecznych płatności mobilnych na całym świecie.