Chociaż krzywa ogólnego wzrostu na globalnym rynku telewizorów się wypłaszczyła, sprzedaż odbiorników o przekątnej ekranu wynoszącej 65 i więcej cali zwiększyła się w ostatnich latach o ponad 30%. Z badań przeprowadzonych przez IHS Market wynika, że łączna liczba sprzedanych urządzeń 65-calowych i większych wynosiła w roku 2016 8 milionów, a rok później – 11,4 miliona. W bieżącym roku szacuje się, że wzrośnie do 16 milionów.

Przewiduje się, że rynek telewizorów superwielkoekranowych, czyli o przekątnej przekraczającej 75 cali, osiągnie w tym roku jeszcze większy, plasujący się w granicach 47% wzrost, co jest głównym powodem, dla którego Samsung skupił uwagę na tym segmencie. W pierwszym kwartale tego roku firma zarejestrowała wzrost globalnej sprzedaży telewizorów o przekątnej ekranu 65 i więcej cali wynoszący 35% rok do roku. W tym samym okresie sprzedaż telewizorów Samsung na rynku południowoamerykańskim podskoczyła niemal czterokrotnie, a popyt na wielkoekranowe odbiorniki firmy w Korei praktycznie się podwoił.

Obecność firmy Samsung wyraźnie zarysowuje się na szybko rosnącym rynku telewizorów wielkoekranowych. Firma zajmuje pierwszą pozycję na światowym rynku odbiorników o przekątnej ekranu wynoszącej 65 i więcej cali. Według IHS Market jej udział w łącznej liczbie sprzedanych urządzeń wyniósł w zeszłym roku 31,1%, a w łącznej sprzedaży – 34,1%.

Jeśli chodzi o telewizory 75-calowe i większe, udział firmy Samsung był jeszcze bardziej imponujący i wynosił 47,4%, licząc na podstawie liczby sprzedanych urządzeń. Oznacza to, że co drugi superwielkoekranowy sprzedany na świecie odbiornik to urządzenie firmy Samsung. Popularność marki w tym segmencie jest szczególnie widoczna w Europie i Ameryce Łacińskiej, gdzie firma posiada niemal 60-procentowy udział w rynku.

Według danych GfK w 2017 roku w Polsce w segmencie 55-59 cali telewizory Samsung stanowiły ilościowo 40,5% sprzedanych urządzeń, a w przekątnych 60-69 cali – 44,3%. Wśród sprzedanych na rodzimym rynku modeli o przekątnej 70 cali i więcej aż 57,6 % to telewizory Samsung.