Samsung prezentuje monitor profesjonalny z serii VMR-U o przekątnej 46 cali, który idealnie sprawdzi się do budowy ścian wideo, bez konieczności zakupu dodatkowego playera lub matrycy. Dzięki wbudowaniu w monitor o cienkich ramkach playera, redukujemy koszt instalacji. Jest to zasługa SoC (System on Chip), który pozwala stworzyć jeden duży ekran z kilku monitów i zarządzać nim z systemu Magic Info. Technologia ta może być wykorzystana m.in. w placówkach handlowych, hotelowych lobby, lotniskach czy restauracjach.

Obraz wyświetlany z kilku połączonych ekranów, można zapętlić za pomocą połączenia HDMI Loop i zewnętrznego playera. Odpowiednia płynność obrazu gwarantowana jest m.in. przez Magic Info, napędzany systemem Tizen 4.0. Magic Info zapewnia zwiększoną kompatybilność z sieciowymi formatami i standardami co umożliwia łatwe odtwarzanie dowolnej treści i jej bezproblemową aktualizację w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie przydatne w placówkach handlowych, gdzie ekrany są wyświetlają np. menu lub cennik. Ważnym elementem jest możliwość zdalnego zarządzania wszystkimi monitorami z jednego miejsca z użyciem platformy Magic Info, co gwarantuje płynne przejścia bez opóźnień, czy przerw w odtwarzaniu.

Wyświetlacz ma wysokiej jakości matrycę zapewniającą długotrwałe działanie trybie 24/7. Antyrefleksyjny panel, równomiernie rozprowadza światło po całym ekranie co gwarantuje stałą głębię i wierność kolorów. Na uwagę zasługuje też wysoki współczynnik kontrastu, który wynosi 3500:1. Możliwość budowy efektownej ściany wideo zapewniają bardzo cienkie ramki, które zestawione jedna koło drugiej mają grubość zaledwie 3,5 mm.

Wieloetapowa kalibracja fabryczna Samsung dostraja poszczególne ekrany, co gwarantuje jednolity poziom jasności i kolorystykę w obrębie całej ściany. Użytkownik może także sam dokonać kalibracji za pomocą bezpłatnego oprogramowania Color Expert Pro. Dodatkowo jest możliwość skorzystania z oprogramowania Color Expert Pro Mobile, przeznaczonego na urządzenia mobilne. Przy wykorzystaniu aparatu w telefonie czy tablecie można w łatwy sposób dostosować balans bieli ściany wideo składającej się nawet z 25 wyświetlaczy w układzie 5×5, bez potrzeby używania dodatkowego sprzętu.