Carvago to największa w Europie platforma służąca do zakupu samochodów używanych online, która właśnie wystartowała ze swoją ofertą na polskim rynku. Santander Consumer Multirent jako jedyny leasingodawca w Polsce rozpoczął z nią współpracę w zakresie finansowania pojazdów. Carvago będzie korzystać również z oferty kredytowej Santander Consumer Banku. Biorąc pod uwagę zwiększony popyt na auta używane, to doskonały moment na rozpoczęcie współpracy. Według danych Ministerstwa Cyfryzacji, liczba ponownych rejestracji samochodów znajdujących się na terenie Polski w pierwszym kwartale 2021 r. wzrosła o 40 tys. w porównaniu z początkiem 2020 r.

Jak wynika z danych Ministerstwa Cyfryzacji większość samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce w I kwartale 2021 roku stanowiły pojazdy używane sprowadzane z zagranicy (63 proc.). Najwięcej było ich w województwach wielkopolskim i mazowieckim (kolejno ok. 27 tys. i ok. 26 tys. aut). Ponadto liczba ponownych rejestracji samochodów znajdujących się już na terenie Polski od stycznia do marca wzrosła o 40 tys. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wtedy było przeszło 520 tys. takich przypadków, w tym roku jest ponad 560 tys.

Otwiera to duże możliwości dla współpracy między Santander Consumer Multirent, a Carvago, platformą sprzedażową do zakupów online samochodów z drugiej ręki, która dopiero co weszła na polski rynek. Leasingodawca jako jedyny w Polsce udostępni klientom firmy finansowanie na pojazdy używane, zarówno te znajdujące się na terenie naszego kraju, jak i sprowadzane z zagranicy. Poza ofertą Santander Consumer Multirent, klienci Carvago będą mogli skorzystać również z propozycji kredytowych Santander Consumer Banku.

– Z roku na rok ceny nowych samochodów są coraz wyższe. Jak wskazywał w swoim badaniu Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej w styczniu br., prawie jedna czwarta Polaków przyznała, że nie posiada żadnych oszczędności (24 proc.). Z tego powodu większość z nas może pozwolić sobie tylko na zakup używanego pojazdu. Nasza współpraca z Carvago jest odpowiedzią na potrzeby dużej części społeczeństwa, zwłaszcza teraz, gdy zbliża się sezon urlopowy, a wiele osób nadal wykazuje nieufność wobec środków komunikacji zbiorowej – komentuje Marek Dwornik Prezes Zarządu Santander Consumer Multirent.

Warunki leasingu i kredytu zostaną dobrane do potrzeb kupującego, dzięki znajdującemu się na platformie kalkulatorowi rat. Pomoże on klientowi wybrać finansowanie dopasowane do jego indywidualnych możliwości na podstawie zaznaczanych przez niego parametrów.